توانایی مالی خریداران مسکن در محله‌های جنوب تهران

توانایی مالی خریداران مسکن در محله‌های جنوب تهران

http://www.bananews.ir/در اغلب محله‌های جنوب تهران قیمت در بازار مسکن به‌اندازه‌ای صعود کرده که در حال حاضر اکثر خریداران حتی با کمک وام هم قدرت کافی برای خرید ندارند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) طبق گفته مشاوران املاک فعال در جنوب تهران میزان قابل توجهی از متقاضیان در بازار مسکن با بودجه‌ای حدود ۶۰ میلیون تومان به بازار خرید پا می‌گذارند در حالیکه آنها برای خرید واحد مورد نظرشان باید بیش از ‌این مبلغ را هزینه کنند.

شواهد در بازار مسکن برخی از محله‌های تهران حاکی از‌این مساله است که گرانی به‌اندازه‌ای به خریداران سخت گرفته که تعداد فروشنده‌ها در بازار بیشتر از حجم خریداران است اما با‌این حال مالکان حاضر به تخفیف برای قیمت فروش نیستند.

۴۰ میلیون تومان بودجه خریداران مسکن در عبدل آباد

این روزها اکثر خریداران در بازار مسکن عبدل آباد با بودجه ۴۰ میلیون تومانی قصد خرید واحد مورد پسندشان را دارند اما بنگاهداران اظهار می‌کنند که‌این دسته از متقاضیان با‌ این مبلغ می‌توانند واحدی با متراژ ۵۰ تا ۵۵ متر مربع که حدود ۱۰ سال از عمر آن می‌گذرد را خریداری کنند چراکه اکنون قیمت پیشنهادی هر متر مربع واحد نوساز در عبدل آباد یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان از سوی مالکان تعیین می‌شود.

بنگاهداری در عبدل آباد دراین باره به دنیای اقتصاد گفت: بازار معاملات مسکن همچنان راکد است چراکه قیمت‌های فروش به قدری افزایش یافته که قدرت خرید از توان متقاضیان مسکن هم خارج شده است به همین خاطر الان فروشنده‌های بیشتری در بازار حضور دارند تا خریدار.

فروشنده‌ها در انتظار اجرای طرح تفصیلی

خبرها در بازار مسکن در محدوده خانی آباد حاکی از‌این مساله است که آن دسته از مالکانی که قصد داشتند در ۳ ماه ابتدای سال واحد خود را به بازار فروش عرضه کنند، به محض زمزمه اجرای طرح تفصیلی جدید از اقدام به فروش واحد خود تا زمان اجرای آن منصرف شده‌اند.

مشاور املاکی در رابطه با‌این موضوع تاکید کرد: در بین فروشنده‌های واحدهای مسکونی‌این خبر که ممکن است حتی در قالب شایعه هم باشد، پخش شده که بعد از اجرای طرح تفصیلی در برخی از محله‌های تهران قیمت املاک با افزایش رو به رو خواهند شد، به همین خاطر فروشنده‌ها فعلا از سپردن واحدهای خود به بازار فروش پشیمان شده‌اند تا تکلیف ‌این موضوع روشن شود تا مبادا بعد از فروش واحدشان با ضرر مواجه شوند.

وی درباره قیمت‌های پیشنهادی واحدهای نوساز مسکونی در محله خانی آباد تصریح کرد: ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان قیمت پیشنهادی هر متر مربع واحد نوساز در منطقه خانی آباد از طرف مالکان است اما اغلب خریداران در بازار مسکن‌این منطقه توان خرید واحد مسکونی به ارزش حداکثر ۹۰ میلیون تومان را دارند که با ‌این مبلغ آنها می‌توانند واحدی کمتر از ۱۰۰ متر مربع و بیش از ۱۰ سال ساخت را خریداری کنند، زیرا قیمت واحدهایی که بالاتر از ۵ سال عمر دارند متری یک میلیون و ۲۵۰ هزار تا ۳۰۰ هزار تومان اعلام می‌شود.

۶۰ میلیون تومان قدرت خریداران مسکن در خاوران

بازار خرید و فروش واحدهای مسکونی در منطقه خاوران با توجه به قیمت‌های پیشنهادی فروش با رکود دست و پنجه نرم می‌کند زیرا هر متر مربع واحد مسکونی نوساز بین یک میلیون و ۵۰۰ هزار تا یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری می‌شود و البته واحدهایی که متراژشان کوچک‌تر هم باشد متری یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان هم برآورد می‌شود.

عزیزی، یکی از فعالان بازار مسکن در منطقه خاوران اظهار کرد: بودجه بیشتر متقاضیان به اضافه وام خرید نزدیک به ۶۰ میلیون تومان است و با چنین مبلغی‌این دسته از خریداران واحدهای نقلی بیش از ۵ سال ساخت و با امکاناتی همچون پارکینگ و انباری را می‌توانند خریداری کنند.

 

    نظرات