احداث ۲ خط ریلی در بندر تا پایان مهر ماه

احداث ۲ خط ریلی در بندر تا پایان مهر ماه

http://www.bananews.ir/مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر با بیان این‌که بندر خرمشهر فرصت خوبی برای تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران داخلی است، گفت: در حال حاضر حدود ۶۰ هکتار از اراضی پس‌کرانه بندر برای واگذاری به سرمایه‌گذاران و جذب و استقرار آن‌ها در بندر در حال آماده‌سازی است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) عادل دریس در گفت‌وگو با ایسنا اظهارکرد: هم‌اکنون ساماندهی تاسیسات زیربنایی این اراضی با پیشرفت ۴۰ درصدی و با اعتبار ۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در حال انجام است.

وی افزود: واقع‌شدن بندر خرمشهر در منطقه آزاد یکی از مزیت‌های این بندر است و به همین دلیل شرکت‌های سرمایه‌گذاری در صورت استقرار در این بندر می‌توانند از معافیت‌های مالیاتی برخوردار شوند.

دریس تصریح‌کرد: این بندر، یک بندر فقط تجاری است و حدود ۴ هزار نفر در آن و شرکت‌های تابعه بندر مشغول به‌کار هستند. در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد نیروهای بندر خرمشهر و شرکت‌های تابعه بومی هستند و به شرکت‌های تابعه دستور داده شده که از نیروهای بومی استفاده کنند.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر با بیان این‌که اسکله‌های ۸ و ۹ اسکله‌های قدیمی بندر هستند، عنوان‌کرد: تعمیرات اساسی و بازسازی این اسکله‌ها با اعتبار ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در حال انجام است و تلاش می‌کنیم این پروژه در بهمن‌ماه امسال به بهره برداری برسد.

وی اظهارکرد: در حال حاضر ترمینال‌های مسافربری، کالاهای عمومی، کالاهای کانتنری، فرآورده‌های نفتی در بندر خرمشهر فعال هستند و اخیرا نیز ترمینال ویژه خودرو به این ترمینال‌ها اضافه شده است.

دریس بیان‌کرد: احداث ۲ خط ریلی از دیگر اقدامات جدید در این بندر است که امیدواریم این خطوط تا پایان مهرماه امسال به بهره برداری برسد. این خطوط راه آهن، داخل بندر را به راه‌آهن سراسری متصل می‌کند.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: این بندر و مرز شلمچه فرصت مناسبی برای کسانی است که می‌خواهند کالاهای جنوب عراق را تامین کنند و استان بصره ۳ میلیون نفر جمعیت دارد و می‌تواند بازار مناسبی برای تولیدکنندگان باشد؛ همچنین بندر خرمشهر راه ارتباطی برای بنادر شهید رجایی و بندر امام خمینی(ره) به بازار و کشور عراق محسوب می‌شود.

 

    نظرات