۳۵ درصد شبکه های توزیع آب شهری آمل فرسوده هستند

۳۵ درصد شبکه های توزیع آب شهری آمل فرسوده هستند

http://www.bananews.ir/رئیس اداره آب و فاضلاب شهری آمل گفت: از ۶۰۰ کیلومتر شبکه های توزیع آب در حوزه شهری آمل، حدود ۳۵ درصد این مقدار فرسوده بوده و نیاز به بازسازی و جایگزینی دارند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) غلامحسین شفیع زاده در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: عمر بیشتر لوله های توزیع آب شهری آمل حدود ۴۰ سال قدمت دارد و برای بازسازی و جایگزینی حدود ۳۵ درصد شبکه های فرسوده انتقال آب آمل به اعتبارهای چند ده میلیاردی نیاز است.

وی از اختصاص هفت میلیارد و۵۰۰ میلیون ریال اعتبار امسال برای اصلاح شبکه های فرسوده آب شهری در آمل خبر داد و اضافه کرد: با این میزان اعتبار پیش بینی می شود تا پایان امسال حدود هشت کیلومتر از شبکه های فرسوده آب در مناطق چاکسر، اسپیاری، مصیبتان و امت آباد نوسازی و بازسازی شود.

رئیس اداره آب و فاضلاب شهری آمل با بیان اینکه حفر چهار حلقه چاه جدید به منظور تامین آب مطمئن در مناطق بالا دست این شهر انجام می شود اضافه کرد: مراحل حفر چاه های جدید در حال انجام بوده و پیش بینی می شود تا پایان امسال مشکلات افت فشار آب مشترکان خیابان های امام رضا و بلوار بسیج آمل با حدود ۱۵هزار مشترک برطرف شود.

شفیع زاده، کمبود اعتبار برای توسعه و اصلاح شبکه های آب در حوزه شهری آمل را از مشکلات اجرای برنامه های جدید داره آب و فاضلاب شهری بیان کرد و ادامه داد: متاسفانه اعتبار سالهای گذشته و اختصاصی به شهرستان آمل حدود ۲۰۰ میلیون تومان بوده که اکنون این رقم به ۷۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

وی مصرف آب در آمل را هم اکنون حدود ۸۵۰ لیتر در هرثانیه اعلام کرد و گفت: حدود ۲۰۰ لیتر در ثانیه کمبود آب مشترکان آب آمل است که با حفر و تجهیز چاههای جدید تا پایان امسال حجم استحصال آب مشترکان آمل به بیش ازهزار لیتر در ثانیه افزایش خواهد یافت.

رئیس اداره آب و فاضلاب شهری آمل یادآور شد: هم اکنون حدود ۸۰ هزار مشترک زیر پوشش اداره آب و فاضلاب شهری آمل هستند.

شهر آمل بیش از ۲۵۰ هزار نفر جمعیت دارد.

 

 

    نظرات