طرح جامع خطرپذیری روی میز رئیس جمهور

طرح جامع خطرپذیری روی میز رئیس جمهور

http://www.bananews.ir/رئیس سازمان بحران مدیریت کشور اعلام کرد: طرح جامع خطرپذیری نهایی شده و برای ابلاغ و تامین بودجه روی میز رئیس جمهور قرار دارد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مهندس حسن قدمی صبح سه شنبه در کنفرانس ملی مدیریت بحران با بیان اینکه ۱۸ درصد سهم زلزله جهان از آن ایران است، گفت: در صد سال گذشته زلزله های ایران جان ۲۲۰ هزار نفر را گرفته است.

وی گفت: سیل و خشکسالی هم از دیگر حوادث طبیعی است که به گفته مقام معظم رهبری تمامی این حوادث بلا نیستند، بلکه عملکرد ما است. یعنی اینکه باید ما خودمان را با مجهز کردن به فناوری های نوین برای مقابله با این گونه حوادث آماده کنیم.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به اینکه هزار مقاله به این کنفرانس ارائه شده و ۴۲۰ مقاله پذیرش شده است، گفت: در این کنفرانس ۱۴ کارگروه با جدیت شرکت کردند که هدف ما هماهنگی بخش خصوصی با بخش اجرایی بوده که به اعتقاد من عدم هماهنگی علمی و اجرایی در این سال‌ها معضل اصلی ما بوده است. یعنی اینکه ما در زمینه اجرا عقب تر از تئوری ها هستیم.

قدمی مهمترین اقدام سازمان مدیریت بحران در سال گذشته را تدوین و تصویب طرح جامع خطرپذیری عنوان کرد و افزود: این طرح به رئیس جمهور ارائه شده تا با تایید ابلاغ شود و امیدواریم تا پایان سال به مرحله اجرا برسد.

 

 

 

    نظرات