جزئیاتی از طرح مجلس برای اخذ مالیات از خانه‌های خالی

جزئیاتی از طرح مجلس برای اخذ مالیات از خانه‌های خالی

http://www.bananews.ir/رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از نهایی شدن طرح مالیات بر خانه های خالی از قیمت پایه ۲۰۰ هزار تومان به بالا در روزهای آینده خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ارسلان فتحی پور در گفتگو با مهر گفت: با همکاری کارشناسان در مرکز پژوهشهای مجلس، در حال بررسی طرح مالیات بر خانه های خالی از قیمت پایه ۲۰۰ هزار تومان به بالا و همچنین طرح تبدیل نرخ درصدی کمیسیون بنگاه های معاملات ملکی به یک تعرفه مشخص به منظور جلوگیری از انگیزه سوء استفاده در یک بسته نظارتی و سیاستی مسکن هستیم که به طور قطع و یقین تا چند روز دیگر این طرح مصوب و مسئولان دولتی و وزارتخانه های مرتبط موظف به اجرای آن هستند.

وی افزود: در این بسته نظارتی به منظور کاهش قیمت مسکن بهای مصالح ساختمانی که در سطح جهانی نیز کاهش یافته، باید به طور ویژه در بسته حمایتی دولت قرار بگیرد تا اقشار ضعیف و متوسط کشور بیش از این فشار را تحمل نکنند.

فتحی پور خاطرنشان کرد: پیش بینی می کنم قیمت مسکن ۲۵ الی ۳۰ درصد ظرف دو ماه آینده کاهش یابد و به خریداران توصیه می کنم تا قیمتها واقعی نشده، اقدام به خرید مسکن نکنند و همچنین بنگاه های معاملات ملکی هر محله، باید قیمتهای واقعی را از سایت مرجع مسکن (hmi.mrud.ir) جستجو کرده و بر پشت شیشه خود نصب کنند تا مشتریان از قیمت‌های واقعی بیشتر آگاهی یابند.

 

 

 

    نظرات