انتشار شماره های ۸۱ و ۸۲ نشریه شمس

انتشار شماره های ۸۱ و ۸۲ نشریه شمس

http://www.bananews.ir/شماره های ۸۱ و ۸۲ نشریه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور (شمس) منتشر شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، نخستین مطلب نشریه شمس با عنوان قانون مقررات ملی ساختمان با گذشت ۱۶ سال از تصویب اجرایی نشده است به اظهارات مهندس سیدمهدی هاشمی اختصاص دارد که در قالب آن از اجرا نشدن قوانین و مقرراتی که مجلس تدوین می کند انتقاد شده است.

دیدگاه ها و اظهارات مهندس علی فرج زاده ها نایب رییس اول سازمان با عنوان ارائه طریق به نظام مهندسی استان ها و مهندس مهدی حق بین نایب رییس دوم سازمان درباره صنعتی سازی ساختمان در انتظار ایجاد ظرفیت و فرهنگسازی از دیگر مطالب است که در صفحات نخستین نشریه شمس به چشم می خورد.

برگزاری انتخابات سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها هم موضوعی است که سیداحمد لطفی زاده کارشناس ارشد سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در یادداشتی با عنوان "رسالت گرانسنگ توسعه" به آن پرداخته است.

در جدیدترین شماره های نشریه شمس مطالب و گزارش هایی نیز از دومین المپیاد ورزشی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در تبریز منتشر شده و در این مطالب بر وحدت، تعامل، تبادل افکار و نشاط و شادابی جامعه نظام مهنسین ساختمان تاکید شده است. نخستین حضور بانوان مهندس در این المپیاد نیز از موضوعاتی است که شمس به آن توجه داشته است.

شایع ترین حوادث ساختمانی در ایران، مصاحبه دکتر امیرمحمدخانی رییس دانشکده معماری دانشگاه سوره، تحقق انصاف و عدالت در جامعه مهندسی با حضور بانوان، جهش در توسعه مکانی سازمان های نظام مهندسی استانی و ساخت خانه هوشمند ایرانی از جمله مطالبی است که در شماره های ۸۱ و ۸۲ نشریه شمس منتشر شده است.

نشریه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در این شماره همچنین دارای یادداشت هایی از روسای سازمان های استانی نظام مهندسی، روسای کمیته های تخصصی و اعضای هیات رییسه شورای مرکزی است که از جمله آنها می توان به یادداشت های افتخار میزبانی نخبگان / از رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کرمانشاه، استفاده از توان تخصصی و حرفه ای مهندسان ایرانی در سال ۹۱ / از محسن قربانی عضو هیات رییسه شورای مرکزی سازمان، مطابق قاعده کلی/ از رییس سازمان نظام مهندسی استان تهران و به دور از دغدغه های پایتخت/ از عضو گروه تخصصی عمران اشاره کرد.

همچنین مقاله های ارائه عملکرد انبوه سازی مسکن به روش قالب تونلی در ترکیه و مقایسه آن با آیین نامه های ایران، تاثیر تکنولوژی بر معماری مساجد معاصر و بررسی میزان تاب آوری ساختار فضایی و کالبدی شهرها را می توانید در این نشریه بخوانید.

موضوعاتی همچون بافت های فرسوده، ساختمان های هوشمند، بهینه سازی مصرف انرژی، مقاوم سازی تاسیسات مکانیکی، سیستم های تصویر در نقشه برداری و رعایت ایمنی و محدودیت های زیست محیطی از دیگر موضوعاتی است که در نشریه شمس مطرح و یادداشت ها و مقالاتی درباره آنها منتشر شده است.

 

 

    نظرات