چه کسی در مسکن‌مهر دلالی می‌کند؟

چه کسی در مسکن‌مهر دلالی می‌کند؟

http://www.bananews.ir/رییس اتحادیه مشاوران‌املاک در پاسخ به پرسش درباره نقش بنگاه‌های مسکن در خرید‌وفروش غیرقانونی امتیاز مسکن‌مهر در شهر جدید پردیس گفت: به همه بنگاه‌ها ابلاغ کرده‌ایم که این کار جرم است و تخلف محسوب می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مصطفی قلی خسروی در عین حال به ایسنا افزود: البته با بررسی‌ها و پیگیری‌هایی که شخص من انجام داده‌ام به این نتیجه رسیده‌ایم که بیشتر این معاملات توسط خود شرکت عمران پردیس انجام می‌شود.

وی افزود: در صورت اطلاع و مشاهده‌ انجام معامله مسکن مهر در هر بنگاه معاملاتی دستور برخورد با آن و پلمب بنگاه معاملاتی داده می‌شود.

قلی‌خسروی در پایان با تاکید بر اینکه سعی کرده‌ایم این کار را منع کنیم، گفت: ناظران و بازرسان ما با نظارت‌های قوی که از پردیس کرده‌اند، خبر آورده‌اند که افراد در خود عمران پردیس این معامله‌ها را از طریق ورود به سامانه و آگهی‌ها انجام می‌دهند و فعالیت خود را تحت عنوان بنگاه‌های معاملاتی پیش می‌برند.

در شهر جدید پردیس اخیرا بساط خرید‌وفروش امتیاز مسکن‌مهر به راه افتاده و گروهی دلال مدعی هستند می‌توانند امتیاز پروژه ۸۰ هزار واحدی را که با استقبال بی‌سابقه تهرانی‌ها طی دو ماه اخیر برای پیش‌خرید قانونی آن مواجه شد، به راحتی و بدون رعایت صف و نوبت، به متقاضیان بفروشند.

گفته می‌شود این امتیاز بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان خرید‌وفروش می‌شود که فرد خریدار امتیاز باید این پول را فقط برای دلال هزینه کند و عملا هزینه ساخت واحدها را نیز باید جداگانه بپردازد.

بازار دلالی مسکن‌مهر در شهر جدید پردیس در حال حاضر با به پایان رسیدن ثبت‌نام ادارات پست از متقاضیان، گرم‌تر شده و کسانی که به‌تازگی متوجه شده‌اند در پردیس مسکن‌مهر ساخته می‌شود با مراجعه به این شهر درگیر تبلیغات وسیع دلالان امتیاز می‌شوند.

مسوولان دولتی هنوز در این باره موضع‌گیری نکرده‌اند.

خرید و فروش واحدهای مسکونی‌مهر بعد از تحویل این واحدها به افراد، کاملا آزاد است و هیچ منع قانونی ندارد، اما خرید‌وفروش امتیاز مسکن‌مهر غیرقانونی است و ثبت‌نام از متقاضیان فقط باید از طریق وزارت راه‌وشهرسازی انجام شود در غیر این‌صورت، تبعات کلاه‌برداری‌های احتمالی دلالان مسکن‌مهر مستقیم متوجه افراد خریدار امتیاز خواهد شد.

    نظرات