همه امکانات در مسکن‌ویژه سعادت‌‌آباد

همه امکانات در مسکن‌ویژه سعادت‌‌آباد

http://www.bananews.ir/رییس انجمن انبوه‌سازان: قیمت‌ تمام‌شده آپارتمان‌ها حداقل مترمربعی ۵/۲ میلیون تومان

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) در طرحی که کمیسیون ماده۵ شهر تهران برای ساخت مسکن‌ویژه در شهرک‌بهرود –غرب سعادت‌آباد در حوالی پارک‌پرواز- تصویب کرده، مقرر شده این پروژه مسکونی با همه نوع امکانات احداث شود.

فاز اول طرح ساخت مسکن‌ویژه طی سه ماه گذشته در تهرانسر کلید خورد و دو روز پیش، کمیسیون واصل بین دولت و شهرداری‌تهران، مجوز فاز دوم این طرح را برای یکی از مرغوب‌ترین نقاط پایتخت صادر کرد.

دولت – مسوول اصلی طرح مسکن‌‌ویژه- با ورود به این طرح و اجرای آن در نقاط مختلف شهر قصد دارد تبلیغات روانی دلالان ملک مبنی بر کمبود واحدمسکونی فروشی را تحت کنترل بگیرد و با ساخت و فروش این واحدها با قیمت پایین‌تر از بازار، شرایط خرید مسکن برای دهک‌های میان‌درآمدی را مشابه مسکن‌مهر که برای کم‌درآمدها کاربرد دارد، فراهم کند.

گزارش از جزئیات آنچه در کارگروه فنی کمیسیون ماده۵ برای ساخت مسکن‌ویژه در سعادت‌آباد به تصویب رسیده و بخشی از متن این مصوبه در سایت شهرداری‌تهران نیز قید شده حاکی است: مقرر شده برای ساخت ۱۰۰۰ واحدمسکونی در زمینی به مساحت حدود ۵ هکتار که مالکیت آن متعلق به وزارت راه‌وشهرسازی است، همه نوع امکانات خدماتی و شهری تامین و ساخته شود.

در این پروژه که در شهرک‌بهرود در غرب سعادت‌آباد ساخته می‌شود سرانه خدمات‌شهری باید به طور کامل رعایت شود و حتی اخذ تاییدیه از وزارت نیرو برای اطمینان از ارائه خدمات زیربنایی (آب و برق) به این پروژه نیز الزامی است. هر چند در این منطقه بعید است مشکل رایج در پروژه‌های مسکن‌مهر از بابت نبود آب و برق برای بهره‌برداری از واحدها، وجود داشته باشد.

کارگروه فنی کمیسیون ماده۵ همچنین تصویب کرده برای پروژه مسکن‌ویژه شهرک‌بهرود توجیه‌فنی، اقتصادی و اجتماعی از سوی سازنده ارائه شود.

آپارتمان‌های مسکن‌ویژه سعادت‌آباد قرار است به روش صنعتی‌سازی احداث شود که در این صورت ۲۵ میلیون تومان وام به هر واحد تعلق خواهد گرفت.

ایرج رهبر رییس انجمن انبوه‌سازان تهران درباره این پروژه به «دنیای‌اقتصاد» گفت: با توجه به قیمت فوق‌العاده بالای زمین در سعادت‌آباد مشخص است، همه هدف دولت در این طرح مقابله با رشد قیمت مسکن در تهران و افزایش عرضه آپارتمان‌های مخصوص دهک‌های متوسط درآمدی است. رهبر افزود: برآورد انبوه‌سازان از قیمت تمام‌شده این واحدها با احتساب قیمت زمین، حداقل مترمربعی ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود اما ممکن است در برنامه‌ریزی‌های مسوولان دولتی، قیمت نهایی عدد دیگری باشد.

دولت هنوز هیچ دستورالعمل یا ضوابطی برای نحوه ثبت‌نام از متقاضیان طرح مسکن‌ویژه اعلام نکرده است و در حال حاضر هیچ ثبت‌نامی انجام نمی‌شود.

    نظرات