اختصاص ۶۰۲ میلیارد ریال برای احیای دریاچه ارومیه

اختصاص ۶۰۲ میلیارد ریال برای احیای دریاچه ارومیه

http://www.bananews.irرئیس کمیسیون عمران مجلس از اختصاص ۶۰۲ میلیارد ریال برای نجات دریاچه ارومیه خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی اکبر آقایی ظهر یکشنبه در جلسه اشتغال و سرمایه گذاری سلماس با اشاره به اینکه مجلس و دولت توجه ویژه به دریاچه ارومیه دارند افزود: مجلس بودجه ۶۰۲ میلیارد ریالی برای احیای این دریاچه اختصاص داده که امید می رود روند جذب این اعتبار هرچه زودتر انجام شود.

وی در ادامه از بازگشایی بازارچه مرزی کوزه رش این شهرستان در آینده نزدیک خبرداد و اظهارداشت:هیئت دولت در جلسه اخیر خود بازارچه کوزه رش سلماس را به عنوان بازارچه فعال منظور کرده و این مصوبه بزودی برای اجرا به استانداری آذربایجان غربی ابلاغ می شود.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی افزود: راه دسترسی به این بازارچه ۱۰ کیلومتر بوده که ۸ کیلومتر آن با اعتبار ۱۷ میلیارد ریال زیرسازی و آسفالت شده و برای دو کیلومتر دیگر آن نیز سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار نیاز است.

آقایی یادآورشد: بازگشایی بازارچه کوزه رش سلماس آرزوی دیرینه مردم منطقه بوده و با بازگشایی آن سیمای اقتصاد منطقه بویژه مرزنشینان متحول می شود.

فرماندار سلماس هم در این جلسه گفت: از محل ایجاد مشاغل خانگی در سلماس ۲۰۹۲ نفر به بانک های عامل معرفی شده اند که ۱۰۱۱ نفر مبلغ ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده اند.

مرتضی نظری سهم سلماس از بابت اشتغال در سامانه رصد را ۵۴۱۰ نفر اعلام کرد و افزود: دستگاههای اجرایی شهرستان تاکنون به اشتغال ۵۶۲۷ نفر اقدام کرده اند و این قابل تقدیر است.

    نظرات