قطار آزادراه تهران ـ شمال روی ریل افتاد

قطار آزادراه تهران ـ شمال روی ریل افتاد

http://www.bananews.ir/معاون وزیر راه و شهرسازی از تفاهم وزارت راه با یک کنسرسیوم ایرانی برای ساخت قطعات دو و سه آزادراه تهران شمال خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مهندس سیداحمد صادقی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: یک کنسرسیوم ایرانی شامل دو شرکت برای ساخت قطعات دو و سه آزادراه تهران ـ شمال با ما صحبت کرده‌اند که به این منظور تفاهم لازم کسب شد.

وی افزود: قرار شد این دو شرکت بررسی کنند که آیا هر دو در قطعه‌های دو و سه فعالیت کنند یا هر کدام ساخت یک قطعه را برعهده بگیرند. پیشنهاد آن‌ها به این منظور طی دو یا سه روز آینده به ما اعلام می‌شود.

صادقی در پاسخ به این پرسش که برآورد هزینه‌ای ساخت قطعات دو و سه آزادراه تهران ـ شمال چقدر است؟ یادآور شد: پس از انجام مطالعات و بررسی‌های لازم برای ساخت در این دو قطعه می‌توان برآورد هزینه کرد.

رییس شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور همچنین اظهار کرد: با توجه به اینکه مطالعات انجام شده برای ساخت قطعات دو سه و آزادراه تهران ـ شمال بیش از ۱۵ سال پیش انجام شده است نیازمند بررسی‌های مجدد توسط کنسرسیوم تازه وارد به این آزادراه هستیم.

وی با تاکید بر این‌که بنیاد مستضعفان از فعالیت در این دو قطعه آزادراه تهران ـ شمال حدف شده است، گفت: تمام تلاش خود را به‌کار می‌بیندیم تا قطعه چهار آزادراه طبق اعلام قبلی و علیرغم تمام مشکلات شهریور ماه امسال به بهره برداری برسد.

صادقی همچنین خاطرنشان کرد: قطعه یک این آزادراه که تاکنون ۴۵ درصد پیشرفت داشته است تا پایان سال ۹۲ به بهره برداری خواهد رسید.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که مشکل فاینانس چینی‌ها در قطعه یک حل شده است، اظهار کرد: بخشی از مطالبات چینی های فعال در قطعه یک آزادراه تهران شمال پرداخت شده است.

    نظرات