تمدن: احداث مسکن ویژه در تهران شتاب می‌گیرد

تمدن: احداث مسکن ویژه در تهران شتاب می‌گیرد

http://www.bananews.ir/استاندار تهران با بیان اینکه ادامه برنامه‌ها و اقداماتی که در این دولت صورت گرفته در دولت‌های بعدی اجتناب‌ناپذیر است، گفت: در آینده احداث مسکن ویژه در تهران شتاب خواهد گرفت.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مرتضی تمدن در گفت‌وگو با ایسنا، درباره ادامه اجرای پروژه‌های مسکن ویژه در تهران گفت: به طور مرتب در حال جابجایی برای اجرای این پروژه‌ها هستیم و قطعا متوقف نخواهند شد. همچنین برای اجرای این طرح بزرگ دو نقطه در تهران تاکنون شناسایی شده و ۳ نقطه جدید نیز مکانیابی شده و در حال رایزنی و مذاکره برای تملک زمین هستیم.

تمدن گفت: در هر نقطه از تهران که اجازه ایجاد مسکن ویژه صادر شود، وزارت راه و شهرسازی تهران ورود پیدا می‌کند. لذا در هر منطقه و مکان که شرایط برای احداث این پروژه‌ها وجود داشته باشد، محدودیتی وجود ندارند.

به گفته تمدن یکی از اولویتهای تامین و ساخت مسکن برای پایتخت نشینان، ایجاد مسکن ویژه در بافت‌های فرسوده تهران است و افزود: شرایط واگذاری مسکن ویژه متفاوت از مسکن مهر است و قطعا در آینده احداث مسکن ویژه در تهران شتاب خواهد گرفت.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه دولت دهم در آخرین سال فعالیت خود قرار دارد ، آیا پروژه‌های مربوط به مسکن مهر و مسکن ویژه بعد از اتمام عمر دولت نیز ادامه خواهد داشت، گفت: ادامه برنامه‌ها و اقداماتی که در این دولت صورت گرفته در دولت‌های بعدی اجتناب‌ناپذیر است و اگر کسی مدل بهتری برای کاهش قیمت مسکن دارد می‌تواند عنوان کند.

تمدن با تاکید بر اینکه دستوری نمی‌شود قیمت مسکن را پایین آورد، تاکید کرد: هیچ راهی جز این وجود ندارد که تقاضا را با تولید مسکن پاسخ دهیم. در تهران روند احداث مسکن ویژه شتاب خواهد گرفت و شرایط متقاضیان برای دریافت این مسکن نیز متعاقبا اعلام خواهد شد.

شهرداری تهران مجری متروی شهرهای اقماری خواهد بود

تمدن درباره برگرداندن اجرای پروژه متروی شهرهای اقماری به شهرداری تهران خاطرنشان کرد: اعتبارات مترو شهرهای اقماری را دولت تامین می‌کند و شهرداری تهران تنها مجری این طرح‌ها و پروژه‌ها خواهد بود.

    نظرات