دستور وزیر راه برای جمع آوری راه آهن از داخل شهر قم

دستور وزیر راه برای جمع آوری راه آهن از داخل شهر قم

http://www.bananews.ir/نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از دستور وزارت راه و شهرسازی مبنی بر جمع آوری خطوط ریل از داخل شهر قم خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) احمد امیرآبادی فراهانی، شامگاه چهارشنبه در گردهمایی ائمه جماعات مساجد استان قم که در سالن همایش جامعه مدرسین حوزه علیمه قم برگزار شد، در سخنانی اظهار داشت : یکی از مشکلات استان قم وجود خطوط ریلی در داخل شهر است که جمع آوری آن در دستور کار قرار دارد.

وی عنوان کرد: در جلساتی که با وزیر راه و شهرسازی و همچنین مدیر عامل راه آهن کشور برگزار شد، جمع آوری خطوط ریلی از داخل شهر قم مورد بررسی قرار گرفت و تصمیم بر آن شد تا سه سال آینده این امر محقق شود.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر ایستگاه محمدیه در شان زائران و همچنین مردم قم نیست افزود: این ایستگاه از کمترین امکانات برخوردار است و مسافران با مشکلات زیادی مواجه هستند.

امیرآبادی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۸ قطار روزانه از شهر قم عبور می کند ابراز داشت: وزیر راه و شهرسازی دستور جمع آوری ریل راه آهن از داخل شهر قم را صادر کرده که امیدواریم در گام اول تا سه ماه آینده دیگر شاهد عبور قطارهای باربری که سر و صدای زیادی را هم به همراه دارند ازداخل شهر قم نباشیم.

برخی روستاهای قم دو ساعت در روز آب دارند

وی هم چنین به مشکل کم آبی در استان قم اشاره کرد و افزود: در حال حاضر برخی از روستاهای استان در شبانه روز تنها دو ساعت از آب شرب برخوردار هستند که این موضوع در حال پیگیری است.

وی همچنین اظهار داشت: نوسان و افزایش قیمت مرغ در کشور در اثر تحریم ها و همچنین سوء مدیریت بوده که وقت زیادی برای حل آن صرف شده است.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از واردات ۸ هزار تن مرغ از کشور ترکیه به قم خبر داد و افزود: این محموله به زودی وارد قم می شود و با قیمت هر کیلو ۴ هزار و ۵۰۰ تومان در اختیار شهروندان قمی قرار خواهد گرفت.

۸۰ نماینده عضو فراکسیون کریمه اهل بیت (س) شدند

امیرآبادی به تشکیل فراکسیون کریمه اهل بیت (ع) در مجلس شورای اسلامی به منظور پیگیری ملی مشکلات استان قم خبر داد و افزود: تعداد ۸۰ نفر از نمایندگان در این فراکسیون عضو شدند که ریاست آن بر عهده حجت الاسلام مصباحی مقدم و نائب رئیس آن نیز حجت الاسلام آشتیانی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به گرانی های اخیر در کشور اظهار داشت: دشمن با همه امکانات خود به جنگ اقتصادی روی آورده و باید عنوان کرد این جنگ سخت تر از هشت سال دفاع مقدس است چرا که در آن زمان تحریم ها به گستردگی امروز نبود .

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شهرک شکوهیه قم بیش از ۷۵۰کارخانه وجود دارد که در بازدید نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی از این شهرک مشکلات واحدهای تولیدی که به حالت نیمه تعطیل و تعطیل درآمده بودند رسیدگی و مشکلات آنها مورد بررسی قرار گرفت.

وی عنوان کرد: وزرای جهاد کشاورزی و تجارت به صورت هفتگی در مجلس حضور دارند و مشکلات واحدهای تولید و همچنین کشاورزان مورد بررسی قرار می گیرد که امیدواریم با تعامل بیشتر دولت و مجلس گرانی های اخیر حل شود.

قول مساعد رئیس جمهور برای تبدیل شدن قم به منطقه سه گرمسیری

امیرآبادی در ادامه با بیان اینکه بدنبال آن هستیم تا قم را جز مناطق سه گرمسیری قرار دهیم افزود: مناطق گرمسیری در کشور به چهار منطقه تقسیم شده و قم جز منطقه چهار قرار دارد که با مذاکره با وزیر نیرو مقرر شد این موضوع در هیئت دولت مطرح شود که رئیس جمهور نیز در این زمینه قول مساعد دادند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد ۵۰۰ مداح در استان قم وجود دارد افزود: یکی از مشکلات جامعه مداحی نداشتن بیمه بود که این موضوع از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیری و مقرر شد همه مداحان استان توسط صندوق هنرمندان بیمه شوند که لیست آنها نیز به تهران ارسال شده است.

انتقاد از وجود فروشندگان بد حجاب در قم

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال یکی از ائمه جماعات در خصوص برخورد با بدحجابی در قم اظهار داشت: در سالهای گذشته تعداد افراد کمی در قم مانتویی وجود داشت ، اما متاسفانه امروز اکثر فروشندگان مغازه ها و پاساژها مانتویی و گاها بدحجاب هستند که در این راستا باید موضوع امر به معروف و نهی از منکر در قم جدی تر گرفته شود.

    نظرات