توسعه عمرانی شهر در ایوان

توسعه عمرانی شهر در ایوان

http://www.bananews.ir/شهردار ایوان گفت: ایوان از معدود شهرهایی است که تمایل به زندگی در آن فراوان بوده و در طول کمتر از ۱۰ سال مساحت شهر ایوان از ۴۵۰ هکتار به ۶۱۲ هکتار افزایش پیدا کرده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی جمالوندی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ایوان از معدود شهرهایی است که تمایل به زندگی در آن فراوان است.

وی ادامه داد: در طول کمتر از ۱۰ سال مساحت شهر ایوان از ۴۵۰ هکتار به ۶۱۲ هکتار افزایش پیدا کرده که این یعنی در طول کمتر از ۱۰ سال شهر به این میزان توسعه یافته است.

شهردار ایوان بیان داشت: ایوان اولین شهر سبز استانی از لحاظ گازرسانی بوده و از طرفی دیگر ۱۰۰ کیلومتر از شهر ایوان به واسطه گازرسانی تخریب کامل شده است.

شهردار ایوان عنوان کرد: فاضلاب شهری که در دستور کار حفار قرار گرفته به نوعی یکی از موانع عمران شهر است که با تمام تلاش هایی که صورت گرفته است سعی در اتمام و تکمیل این پروژه ها کرده ایم و آسفالت سازی تمام خیابان ها و روکش معابر نیز در دستور کار شهردار قرار گرفته است.

جمالوندی در مورد بافت فرسوده شهر ایوان و تصمیمات شوراها در این خصوص گفت: ایوان از جمله شهرهایی است که در مرکز شهر و اطراف آن دارای بافت های فرسوده است.

وی ادامه داد: در واقع بخش عمده بافت های فرسوده در قسمت شرقی و غربی میدان حضرت امام(ره) واقع شده که در این مناطق علی الخصوص قسمت شرقی به دلیلی قابل تعریف بوده و به لحاظ مناسب سازی پیاده روهای شهری، سیما، منظر شهری، شهرسازی، معماری و ترافیکی که در قسمت حیاتی و مرکزی شهر مشکلاتی را به وجود آورده است. به طوری که بعضی از مالکین اقدام به عقب نشینی نموده و بضاعت و پتانسیل مالی شهرداری با توجه به اینکه شهرداری بیشتر مشغول عمران و زیرساختهای شهری است، اجازه خریداری بافتهای فرسوده را نمی دهد.

شهردار ایوان بیان داشت: گرچه در این بافت عنصر تاریخی ارزشمندی به چشم نمی خورد اما بخشی از مرکز قدیمی و حساس شهر است که طی چند دهه گذشته به صورت فرسوده در آمده است.

جمالوندی در مورد اینکه چه دلایلی باعث شده که شهرداری نسبت به اصلاح و مرمت بافت فرسوده از محل منابع داخلی اقدام کند، گفت: بافت فرسوده شهر ایوان به دلیل اهمیت حوزه ترافیکی نیاز مبرمی به بازسازی و انجام طرحهای شن سازی و بهسازی دارد.

    نظرات