شرط مدرک آزمون دکتری لغو شد

شرط مدرک آزمون دکتری لغو شد

http://www.bananews.ir/مدیرکل دفتر پشتیبانی و حمایت آموزش عالی از حذف شرط الزام مرتبط بودن رشته کارشناسی ارشد برای ورود به مقطع دکتری در گروه‌های علوم پایه و مهندسی خبرداد و گفت: این تصمیم از امسال اجرایی می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) دکتر سعید قدیمی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: تاکنون داوطلبان آزمون‌های دکتری فقط می‌توانستد در رشته‌های مرتبط با مقطع کارشناسی ارشد خود شرکت کنند که از امسال این شرط برای رشته‌های مهندسی و علوم پایه برداشته می‌شود.

وی با اشاره به تصمیم کمیته فنی و مهندسی شورای عالی برنامه ریزی آموزش عالی، اظهار کرد: بر این اساس از امسال همه فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد در هر رشته‌ای می‌توانند در آزمون دکتری گروه‌های علوم پایه و فنی و مهندسی شرکت کنند و درصورت پذیرفته شدن و موفقیت در غربال گری‌های آزمون مربوطه، هیچ منعی برای ادامه تحصیل آنها در این رشته‌ها وجود نخواهد داشت.

مدیر کل دفتر پشتیبانی و حمایت آموزش عالی تاکید کرد: قید مرتبط بودن رشته‌های کارشناسی ارشد برای ورود به مقطع دکتری همچنان برای گروه‌های علوم انسانی، هنر و کشاورزی وجود دارد و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی این رشته‌ها الزاما باید در آزمون دکتری رشته‌هایی که مرتبط است، شرکت کنند.

 

 

 

 

    نظرات