آغاز پروازهای مستقیم ایران ـ عمان

آغاز پروازهای مستقیم ایران ـ عمان

http://www.bananews.ir/ظهر امروز طی مراسمی با حضور مسوولان سازمان هواپیمایی کشور و نیز سفرای ایران و عمان پرواز مستقیم بین تهران و مسقط افتتاح شد تا به گفته‌ی مسوولان زمینه‌ی افزایش روابط تجاری، فرهنگی و سیاسی عمان و ایران باشد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) پروازهای روزانه و مستقیم ایران ـ عمان با حضور شرکت هواپیمایی «عمان ایر» در تهران در فرودگاه حضرت امام خمینی(ره) آغاز شد.

نخستین پرواز مستقیم ایران ـ عمان در ساعت ۱۲ و ۱۸ دقیقه در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) به زمین نشست.

در این پرواز حدود ۷۰ مسافر از عمان به تهران آمدند و مورد استقبال مقامات هواپیمای ایران قرار گرفتند.

طبق رسم معمول، اولین پرواز شرکت فرودگاهی در یک فرودگاه جدید با مراسم آب‌پاشی دو ماشین آب‌پاش انجام می‌گیرد.

مسافرین این پرواز در ساعت ۱۲ و ۴۵ دقیقه با اهدای گل مورد استقبال قرار گرفتند.

در مراسم افتتاح پرواز مستقیم بین ایران و عمان سخنرانان حاضر در مراسم تاکید داشتند این گونه مناسبات می‌تواند زمینه‌ساز افزایش مراودات تجاری، فرهنگی و سیاسی دو کشور ایران و عمان باشد.

کاپیتان پهلوانی - رییس سازمان هواپیمایی کشوری - این اتفاق را دستاورد اجلاس سران کشور‌های غیرمتعهد عنوان کرد و گفت: افزایش پرواز‌های بین نقاط مختلف از نشانه‌های توسعه‌ی فرهنگ و اقتصاد است و ما در قبال تمامی کشور‌های همسایه این سیاست‌ را دنبال می‌کنیم.

وی گفت: یکی از محاسن اجلاس سران غیرمتعهد‌ها در تهران راه‌اندازی این پرواز بود که آن را به فال نیک می‌گیریم و خوشحالیم که دیدگاه مشترکی با عمان و نیز دیگر کشور‌های همسایه داریم.

او با ابراز امیدواری از شکوفایی روابط بین مسقط و تهران در ادامه‌ی چنین تفاهم‌نامه‌هایی گفت: در صورت درخواست پرواز‌های مستقیم بین تهران و مسقط افزایش می‌یابد.

مرتضی دهقان - مدیر عامل فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) - هم در سخنانی کوتاه گفت: فرودگاه امام خمینی (ره) به عنوان بزرگ‌ترین فرودگاه بین‌المللی کشور میزبان ۴۹ ایرلاین با ۷۰ مقصد پروازی است که امروز عمان ایر نیز به آن اضافه شد.

وی با یادآوری روابط دوستانه و دیرینه‌ی کشور‌های ایران و عمان تاکید کرد: پرواز راه‌اندازی شده باعث تحکیم در روابط دو کشور در تمام زمینه‌ها هم‌چون اقتصادی و سیاسی باشد.

در ادامه بن یحیی العرینی - سفیر عمان در تهران - نیز گفت: امیدوارم این حرکت منشأ خیر و برکت باشد.

وی افزود: کوتاه‌کردن فاصله پرواز بین دو کشور ایران و عمان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های سال‌های طولانی ما است که شاید بتوان با کوتاه‌کردن آن روابط ایران و عمان را بیش از پیش توسعه داد.

عبدالرزاق الرییس - مدیر کل بازرگانی شرکت «عمان ایر» - نیز با تشکر از استقبال ایرانیان از نخستین پرواز مسقط به تهران گفت: امیدواریم این پرواز‌ها راه آغازی برای افزایش تعاملات تجاری با ایران و نیز بازدید بیشتر شهروندان دو کشور باشد.

    نظرات