رسانه ها اخبار عمرانی مناطق زلزله زده را پوشش دهند

رسانه ها اخبار عمرانی مناطق زلزله زده را پوشش دهند

http://www.bananews.ir/عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی خواستار توجه جدی اصحاب رسانه ها به انعکاس اخبار عمرانی در مناطق زلزله زده ارسباران شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمد حسین فرهنگی امروز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران ضمن بیان این مطلب اظهارداشت: باید توجه داشت که ابعاد تخریب این زلزله بسیار زیاد است و خوشبختانه عوامل طبیعی مثل وقوع آن در روز و فصل برداشت محصول و پیش لرزه شدید باعث شد تا میزان تلفات انسانی ان به حداقل کاهش یابد.

وی اظهار داشت: متاسفانه فصل کارهای عمرانی با سرمای زود رس در این منطقه در حال به پایان رسیدن است و کاهش شدید دما موجب مشکلات عدیده ای برای خانواده های آسیب دیده ساکن در چادرهای امدادی شده است.

نماینده مردم تبریز آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در حال حاضر ۲۵ روز از وعده داده شده وزیر راه و شهرسازی برای بازسازی مناطق آسیب دیده گدشته اما هنوز کار آوار برداری تمام نشده است و به غیر از چند روستایی که مورد توجه رسانه ها بوده اند در سایر روستاها اقدامی برای پی ریزی و ساخت خانه به آن شکل مورد انتظار مشاهده نمی شود.

فرهنگی از دولت خواست توجهاتی را که نسبت به زلزله بم داشته در خصوص آذربایجان نیز داشته باشد و اگر منع قانونی ای در انجام اقدامات عمرانی وجود دارد بر روی کمک مجلس حساب کند.

وی افزود: اصحاب رسانه به ویژه خبرگزاری ها نیز باید بکوشند هیچ روزشان بدون خبری از مناطق زلزله زده به پایان نرسد چرا که شماها ابزار ما در پیشبرد برنامه های استانی هستید و باید صدای مطالبات مردم به گوش دولتمردان برسد.

فرهنگی با انتقاد از وزیر جهادکشاورزی گفت: متاسفانه ایشان توجهات لازم به ساماندهی وضع یک میلیون راس دام به عنوان سرمایه این منطقه را ندارد و اقدام موثری هم در این زمینه در آستانه فصل سرما از جانب آنها مشاهده نمی شود.

    نظرات