کارگران ساختمانی بروجرد از حق قانونی خود محروم هستند

کارگران ساختمانی بروجرد از حق قانونی خود محروم هستند

http://www.bananews.ir/عضوهیئت مدیره انجمن صنفی کارگران ساختمانی بروجرد، گفت: کارگران ساختمانی در شهرستان از حق قانونی خود محروم هستند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی یارمحمدی در گفت‌وگو با ایسنا افزود: کارگران ساختمانی در بروجرد نیازمند آموزشهای کاربردی بوده و یکی از آموزشهای کاربردی مورد نیاز کارگران ساختمانی، آموزش رعایت نکات ایمنی و بهداشت کارگاههای ساختمانی جهت جلوگیری از آسیبهای حین کار شاغلان در صنعت ساختمان است.

وی اظهارکرد: عدم همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‎ای با نماینده کارگری، مشکلات بسیاری را برای قشر کارگران ایجاد کرده و این امر، ریشه اصلی سوء استفاده سودجویان از بیمه کارگران ساختمانی است.

عضو هیئت مدیره انجمن صنفی کارگران ساختمانی بروجرد، تصریح کرد: متأسفانه به علت عدم اهمیت مسوولین به امورات کارگران ساختمانی، این افراد در شهرستان بروجرد از حقوق قانونی خود محروم شده و افراد سودجو به دلیل ارزانی بیمه کارگران‌، چشم طمع آن دوخته و کارگران واقعی را که همواره در حین کار با خطر مواجه هستند از حق طبیعی خود محروم می‌کنند.

یارمحمدی ادامه داد: مواردی از فوت کارگران ساختمانی حین کار موجود بوده که این افراد فاقد پوشش بیمه هستند و در مقابل افرادی از مشاغل مرفه جامعه مشاهده می‌‏شوند که از بیمه کارگران ساختمانی سوء استفاده می‎کنند.

وی خاطرنشان کرد: طبق نامه‎های ارسالی به مراجع تقلید، ایشان این عمل را جایز ندانستند، به هر حال تعلل مسوولین امر در این زمینه بی‎تأثیر نبوده است.

عضو هیئت مدیره کانون انجمن‎های صنفی کارگران ساختمانی کشور، اضافه کرد: آموزش هزینه نیست بلکه سرمایه‎گذاری است و به اشتغال و کیفیت خدمات مشاغل ختم می‌‏شود.

وی درباره طرح رفع موانع اجرائی و نحوه مجازات متخلفان بیمه کارگران ساختمانی کشور، اضافه کرد: طی هفته آینده این موضوع در مجلس شورای اسلامی با حضور نمایندگان این کانون مورد بررسی قرار می‎گیرد.

    نظرات