زلزله دیگر مردم دشت سیلاخور لرستان را نمی‎ترساند

زلزله دیگر مردم دشت سیلاخور لرستان را نمی‎ترساند

http://www.bananews.ir/مدیرکل مدیریت بحران لرستان، گفت: ۵۹ درصد واحدهای مسکونی روستایی در برابر زلزله مقاوم هستند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) رضا آریایی درگفت‌وگو با ایسنا، افزود: در زلزله‌ سال ۸۵ که در شهرستان بروجرد اتفاق افتاد، دولت اقدامات خوبی را برای جبران خسارت انجام داد.

وی اظهارکرد: با مدیریت صورت گرفته در این زلزله، فرصتی نو در بروجرد و دیگر شهرستانهای زلزله‎زده ایجاد شد که در این راستا دولت با اعطای تسهیلات خدمات خوبی را به مردم ارائه کرد.

مدیرکل مدیریت بحران لرستان، تصریح کرد: دولت در سال ۸۵ بیش از ۲۶۰ میلیارد تومان برای بازسازی ۴۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی زلزله‌زده لرستان تسهیلات پرداخت کرد.

آریایی ادامه داد: همچنین مبلغ ۶۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض نیز از سوی دولت به این واحدها اختصاص داده شد و در مجموع دولت مبلغ ۳۲۰ میلیارد تومان به مردم تسهیلات و کمک های بلاعوض اعطا کرد.

وی خاطرنشان کرد: با زلزله سال ۸۵ انقلاب خوبی در زمینه مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی در مناطق زلزله‌زده صورت گرفت و بافت قدیمی در روستاها به بافت جدید و مقاوم تغییر یافت.

مدیر کل مدیریت بحران لرستان، اذعان کرد: در استان ۱۶۴ هزار واحد مسکونی روستایی وجود داشته که ۹۷ هزار واحد از این تعداد یعنی ۵۹ درصد از آنها در برابر زلزله مقاوم هستند که این واحدها به طور عمده در دشت سیلاخور قرار دارند.

آریایی اضافه کرد: در حال حاضر زلزله، دیگر مردم دشت سیلاخور را نمی‌ترساند و واحدهای مسکونی شهرهای شمالی استان مقاوم تر از جنوب استان بوده چون زلزله‎ای را تجربه نکرده‎اند.

    نظرات