لکه‌گیری آسفالت مدارس و دانشگاه‌ها توسط شهرداریها

لکه‌گیری آسفالت مدارس و دانشگاه‌ها توسط شهرداریها

http://www.bananews.ir/معاون عمرانی استاندار تهران با اعلام بخشی از برنامه‌های استقبال از مهر پایتخت گفت: همه هماهنگی‌ها برای شروع سال تحصیلی جدید برای دانش آموزان و دانشجویان انجام شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمدرضا محمودی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: با هماهنگی که بین اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران صورت گرفته، برنامه‌های استقبال از مهر ویژه دانش آموزان از جمله برگزاری جشن شکوفه‌ها انجام خواهد شد و در روز اول مهر نیز بازگشایی مدارس و دانشگاه‌های پایتخت را خواهیم داشت.

وی افزود: شهرداری‌ها موظف شده‌اند تا خط کشی، فضای سبز، رنگ آمیزی و شست و شوی پلهای عابر پیاده و همچنین تعبیه چراغ‌های راهنمایی و رانندگی را در مقابل مدارس و دانشگاه‌ها انجام دهند.

محمودی ادامه داد: همچنین مقرر شده شهرداری‌هایی که به لحاظ اقتصادی از توان لازم برخوردار هستند، لکه گیری آسفالت داخل مدارس و دانشگاه‌ها را نیز در دستور کار قرار دهند تا فضاهای آموزشی پایتخت با شادابی پذیرای دانش آموزان و دانشجویان باشند.

معاون عمرانی استاندار تهران تصریح کرد: با توجه به اینکه در آغاز سال تحصیلی شاهد افزایش حجم بار ترافیکی در خیابان‌ها هستیم، لذا به خانواده‌ها و اولیای مدارس تاکید می‌شود تا هرچه سریعتر نسبت به انجام برنامه‌های مربوط به قرارداد سرویس مدارس اقدام کنند، چرا که در روزهای اول بازگشایی مدارس اکثر خانواده‌ها با خودروهای شخصی فرزندان خود را به مدرسه می‌برند و این مسئله باعث افزایش بسیار زیاد بار ترافیکی در ساعات اولیه و ساعات تعطیلی مدارس می‌شود.

وی ادامه داد: برای کاهش بار ترافیکی روزهای اول بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها لازم است شهروندان همکاری‌های لازم را با پلیس راهنمایی و رانندگی داشته باشند.

معاون عمرانی استاندار تهران همچنین از شهرداری خواست با توجه به نزدیک شدن به فصل بارندگی، لایروبی مسیل‌های رودخانه‌ها را در دستور کار قرار دهد تا شاهد تکرار اتفاقی همچون متروی تهران نباشیم.

    نظرات