۱۰۲ کیلومتر از راه آهن اردبیل - میانه آماده ریل گذاری است

۱۰۲ کیلومتر از راه آهن اردبیل - میانه آماده ریل گذاری است

http://www.bananews.irوزیر راه و شهرسازی با اشاره به آماده بودن زیرسازی ۱۰۲ کیلومتر از راه آهن اردبیل – میانه برای ریل گذاری در آذر ماه آینده اعلام کرد: ۱۷۵ کیلومتر راه آهن اردبیل – میانه در هشت قطعه با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) از پایگاه اطلاع رسانی دولت، ˈعلی نیکزادˈ در سفر به استان اردبیل و در بازدید از پروژه راه آهن اردبیل – میانه در جمع خبرنگاران تصریح کرد: هم اکنون ۱۱ هزار کیلومتر راه آهن نیز در سراسر کشور در حال بهره برداری و تقریبا به همین میزان در اغلب نقاط کشور با در نظر گرفتن سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت در حال ساخت است.

وی با اشاره به پروژه راه آهن اردبیل - میانه افزود: تاکنون ۵۰ درصد از زیرساخت های این پروژه آماده شده و با وارد شدن به مرحله روسازی و ریل گذاری پیشرفت سریع این پروژه را شاهد خواهیم بود و همچنین تلاش می شود تا پایان دولت دهم به وضعیت مطلوب برسد.

نیکزاد توضیح داد: ۱۰۲ کیلومتر از این پروژه ۱۷۵ کیلومتری آماده ریل گذاری بوده و پنج پیمانکار در حال اجرای این طرح هستند.

وی گفت: عملیات اجرایی این پروژه ها از پیشرفت ۲۰ تا ۸۰ درصدی برخوردار است، به طوری که بخش اعظمی از این طرح های توسعه ای راه آهن کشور تا پایان دولت دهم به بهره برداری می رسد.

وی از پیمانکاران و مجریان این پروژه خواست تا چهارشنبه این هفته زمانبندی جدیدی در باره زمان پایان پروژه ارایه کنند.

نیکزاد با اشاره به این که، در ۱۰۲ کیلومتر از مسیر راه آهن اردبیل کار زیرسازی انجام شده است، گفت: این مسیر آماده ریل گذاری است و آذر ماه این اقدام انجام خواهد شد.

وی گفت: راه آهن قم - اصفهان – مشهد با میانگین سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت در حال ریل گذاری است که جزو راه آهن های پر سرعت محسوب می شود.

وزیر راه و شهرسازی که برای بازدید از پروژه راه آهن اردبیل و همچنین مسکن مهر وارد اردبیل شد، ابتدا از مسیر میانه قطعات یک، ۲ب، ۲الف، ۳ب، ۳الف و چهار را مورد بازدید قرار داد و در جریان روند اجرای پروژه راه آهن اردبیل که از پروژه های مهر ماندگار است قرار گرفت.

وی در این سفر اولین ایستگاه راه آهن اردبیل را کلنگ زنی کرد و پیمانکار متعهد شد این پروژه در مدت ۱۸ ماه اجرایی شود.

** خرید ۱۱ فروند هواپیما در سال جاری

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به خرید ۱۱ فروند هواپیما در سال جاری تصریح کرد: با وجود شیطنت های استکبار جهانی این تعداد هواپیما که شامل ایرباس ۳۲۰ و ۳۱۰ می باشند، خریداری شده است.

وی همچنین از اعزام ۷۵ هزار نفر از حجاج به عربستان از طریق فرودگاه های کشور خبر داد و گفت: این اعزام ها با استفاده از ۸۰۰ پرواز از مهر ماه انجام می شود و برگشت آنها نیز از اواخر آبان ماه آغاز می شود.

نیکزاد با اشاره به این که، از اوایل مهر ماه این اعزام ها آغاز شده خاطر نشان کرد: در سال های گذشته ۵۰ درصد این پروازها توسط شرکت های هواپیمایی عربستان انجام می شد که امسال تلاش کردیم که با خطوط هوایی کشورمان این جابجایی ها را انجام دهیم.

** افتتاح یک میلیون مسکن مهر نیمه نخست سال آینده

وزیر راه و شهرسازی گفت: در نیمه نخست سال آینده و پایان دولت دهم یک میلیون واحد مسکن مهر به بهره برداری می رسد.

وی در بازدید از پروژه های مسکن مهر شهرستان نمین در استان اردبیل اظهار داشت: در دولت نهم و دهم چهار میلیون و ۱۲۰ هزار واحد مسکن مهر تحویل داده شده و یا در حال تکمیل شدن است که از ابتدای امسال در سطح کشور بیش از یک میلیون و ۷۵۰ هزار واحد به بهره برداری رسیده است.

وی افزود: تا پایان امسال ۱٫۵ میلیون واحد مسکن شهری و روستایی تکمیل شده و به بهره برداری می رسد که امیدواریم در استان اردبیل نیز شاهد بهره برداری از واحدهای تکمیل شده مسکن مهر باشیم.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در سرشماری سال گذشته برای اولین بار تعداد واحد های مسکونی از تعداد خانوارها بیش تر شد، به طوری که ۲۱ میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکن در کشور سرشماری شد که خانوارهای کشورمان بالغ بر ۲۱ میلیون و ۲۰۰ هزار خانوار بودند.

** اردبیل ۲۷ هزار مسکن اضافه بر تعداد خانوار

نیکزاد گفت: در استان اردبیل نیز بر اساس سرشماری سال ۸۵ یک میلیون و ۲۲۹ هزار نفر جمعیت ساکن بودند که این جمعیت شامل ۲۸۵ هزار خانوار هستند که برای این میزان جمعیت ۲۵۸ واحد مسکونی سرشماری صورت گرفته بود.

وی با اعلام این که، طی دولت نهم و دهم ۱۱۱ هزار واحد مسکن در استان اردبیل ساخته می شود، بیان کرد: اردبیل ۲۵۸ هزار واحد مسکن روستایی و بافت فرسوده دارد، در حالی که در دولت نهم و دهم ۳۸ هزار واحد مسکونی ساخته می شود.

وزیر راه و شهرسازی از افتتاح ۳۸ هزار واحد مسکن در استان اردبیل خبر داد و بیان داشت: تاکنون ۱۰ هزار واحد از این مجموعه افتتاح شده و بزودی نیز ۱۰ هزار واحد دیگر اعم از مسکن شهری، روستایی و بافت فرسوده تکمیل و به مرحله افتتاح می رسد.

وی افزود: ۱۸ هزار واحد باقیمانده نیز تا اوایل سال آینده در این استان تکمیل شده و به بهره برداری می رسد.

وزیر راه و شهرسازی از پروژه های ۲۰۰۰ واحدی مسکن مهر شهرک ولی عصر (عج) و ۵۷۶ واحدی فرهنگیان بازدید کرد.

 

 

    نظرات