حضور ۳۵۰ محقق در پنجمین کنگره بین المللی جغرافیدانان جهان اسلام

حضور ۳۵۰ محقق در پنجمین کنگره بین المللی جغرافیدانان جهان اسلام

۳۵۰http://www.bananews.ir محقق داخلی و خارجی در پنجمین کنگره بین المللی جغرافیدانان جهان اسلام در تبریز حضور می یابند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) دبیر اجرایی این کنگره روز یک شنبه با اعلام این خبر گفت: محققان خارجی شرکت کننده در این کنگره از آمریکا، انگلستان، ترکیه، آذربایجان و مالزی هستند.

بهروز ساری صراف افزود: یک هزار و ۵۰ مقاله به دبیرخانه این کنگره ارسال شده که پس از داوری ۶۰ مقاله به صورت سخنرانی و ۲۵۰ مقاله نیز به صورت درج در مجموعه مقالات پذیرش شده است.

وی به حضور چندین میهمان ویژه از خارج برای ایراد سخنرانی های تخصصی در این کنگره اشاره کرد و گفت: در طول برگزاری این کنگره ˈپروفسور الکساندر مورفیˈ، ˈپروفسور کالین سلینتˈ و ˈپروفسور جان تونی آلنˈ از انگلستان در زمینه جغرافیای سیاسی و مسایل آب و امنیت غذایی به سخنرانی خواهند پرداخت.

ساری صراف از برگزاری نشست هم اندیشی در مورد دریاچه ارومیه و راه حل مدیریت بحران با حضور کارشناسانی از دانشگاه و صنعت با همکاری انجمن علوم و مهندسی آب را از دیگر برنامه های پنجمین کنگره بین المللی جغرافیدانان جهان اسلام عنوان کرد.

وی گفت: همزمان با برگزاری این کنگره اولین کارگاه بازاریابی گردشگری و هتل داری ۲۰ مهرماه جاری در هتل پارس تبریز برپا می شود.

وی با بیان اینکه این کارگاه آموزشی با حضور استادان خارجی برگزار می شود، افزود: برای شرکت کنندگان در این کارگاه گواهی آموزشی صادر می شود.

وی اظهارکرد: بررسی جغرافیای سیاسی– نظامی، جغرافیای انسانی– شهری و بررسی ویژه خطرات و راهکارهای نجات دریاچه ارومیه از محورهای پنجمین کنگره بین المللی جغرافیدانان جهان اسلام است.

وی تبادل آخرین دستاوردهای علوم جغرافیایی بین محققان داخلی و خارجی و استفاده از دانش و تجربه تئوریسین های بین المللی را در راستای بالا بردن سطح علم جغرافیای کشورهای اسلامی، بومی سازی تئوری های غربی و استفاده از ایده های نو و عملی ساختن آنها در راستای بهبود وضعیت جغرافیایی کشورهای اسلامی را از جمله اهداف برگزاری این کنگره ذکر کرد.

پنجمین کنگره بین المللی جغرافیدانان جهان اسلام ۱۸ و ۱۹ مهرماه جاری با حضور ۳۵۰ محقق داخلی و خارجی در دانشگاه تبریز برگزار می شود.

 

    نظرات