برگزاری کارگاه تخصصی شناخت ظرفیت ها، چالش‌ها و فرایند ثبت میراث جهانی ایران

برگزاری کارگاه تخصصی شناخت ظرفیت ها، چالش‌ها و فرایند ثبت میراث جهانی ایران

http://www.bananews.ir بنانیوز- کارگاه تخصصی شناخت ظرفیت ها، چالش‌ها و فرایند ثبت میراث جهانی ایران توسط کرسی یونسکو در معماری   برگزار می شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) پروفسور محمود گلابچی، دارای کرسی یونسکو در معماری، (UNESCO Chairholder in Architecture) ضمن اعلام این خبر اظهار نمود به مناسبت چهلمین سال کنوانسیون ثبت میراث جهانی (۴۰th World Heritage Convention) و در راستای شناخت ظرفیت‎های موجود در زمینه ثبت میراث جهانی ایران، به عنوان یکی از مهم ترین طرق شناساندن فرهنگ و تمدن ایران به جهانیان و حفظ و صیانت از آثار میراث فرهنگی کشور، کارگاه تخصصی شناخت ظرفیت ها، چالش‌ها و فرایند ثبت میراث جهانی ایران توسط کرسی یونسکو در معماری اسلامی با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دانشگاه تهران برگزار می‎شود.

وی افزود: این کارگاه با حضور برجسته‎ترین اساتید و دست‎اندرکاران کشور در زمینه ثبت میراث جهانی با شرکت بیش از ۸۰ نفر از کارشناسان ارشد سازمان میراث فرهنگی کشور در روزهای ۲۵ و ۲۴ آبان ماه ۱۳۹۱ در دانشکده معماری دانشگاه تهران برگزار می‎شود. ایشان اظهار امیدواری نمودند با توجه به ظرفیت بالقوه موجود برای ثبت بسیاری از آثار فرهنگی کشور به عنوان میراث جهانی با برگزاری این کارگاه زمینه ثبت جهانی آثار فرهنگی ایران بیش از پیش فراهم گردد. بدین ترتیب علاوه بر افزایش تعداد ثبت جهانی آثار فرهنگی کشور، زمینه شناخت تاریخ و فرهنگ و تمدن شکوهمند و پرافتخار این سرزمین در سطح جهان بیش از پیش فراهم خواهد شد.
علاقمندان برای اطلاعات بیشتر در خصوص کارگاه می‎توانند به وبگاه کرسی یونسکو در معماری به آدرس زیر مراجعه فرمایند:
http://archiuneschair.ut.ac.ir
لازم به ذکر است مراسم اختتامیه کارگاه در روز پنج شنبه ۲۵ آبان ساعت ۱۷:۳۰ الی ۱۸:۳۰ در تالار شهید آوینی پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران برگزار می شود.

شرکت در مراسم اختتامیه کارگاه برای عموم آزاد است.

 

 

 

    نظرات