باشگاه دریایی با محوریت ورزش‌های آبی در نیروی دریایی سپاه راه اندازی می‌شود

باشگاه دریایی با محوریت ورزش‌های آبی در نیروی دریایی سپاه راه اندازی می‌شود

www.BanaNews.irمدیر تربیت بدنی نیروی دریایی سپاه از راه اندازی باشگاه های دریایی در رشته‌های مختلف ورزش‌های آبی در این نیرو خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ناوسالار زوار، مدیر تربیت‌بدنی نیروی دریایی سپاه با تاکید بر ایجاد زیرساخت لازم برای گسترش ورزش‌های آبی و فراهم کردن زمینه حرفه‌ای شدن و کسب مهارت به صورت تخصصی در ورزش‌های آبی در این نیرو، گفت: سکانداری در ورزش‌های دریایی و کسب مهارت‌های تخصصی مرتبط با فعالیت‌های دریایی، یکی از ماموریت‌هایی است که به صورت ویژه از سوی فرماندهی نیروی دریایی سپاه هدف گذاری شده است.

وی افزود: با ابلاغ این ماموریت، برنامه‌ریزی لازم برای ایجاد زیرساخت‌های این کار و تاسیس باشگاه‌های دریایی در رشته‌های مختلف ورزش‌های آبی با پیگیری تشکیل هیئت مدیره و تدوین اساسنامه و درخواست مجوز از سازمان ورزش‌های آبی کشور، آغاز شده است.

زوار، خاطرنشان کرد: قصد داریم با تاسیس باشگاه ورزش‌های دریایی در ستاد نیرو، شاخه‌های آن را در مناطق و رده‌های مختلف نیروی دریایی سپاه گسترش دهیم.

وی افزود: نخستین هدف درازمدت ما از پرداختن به این کار، ارتقای تخصصی مهارت‌هایی است که رزمندگان ما در دریا باید از آن برخوردار باشند و در گام دوم سعی داریم تا تیمی قوی از ورزشکاران در رشته مهارت‌های دریایی را برای حضور در المپیک نظامیان جهان که دو سال دیگر در کره جنوبی برگزار می‌شود، تشکیل داده و بتوانیم پرچمدار این رشته‌ها در میان نظامیان جهان باشیم.

زوار با بیان این‌که پرداختن حرفه‌ای به رشته‌های ورزشی در درجه اول می‌تواند باعث ارتقای تخصصی مهارت‌های کارکنان نیروی دریایی در واحدهای مختلف رزمی و عملیاتی شود، گفت: شنا، کانو یک نفره و دو نفره، پنجگانه دریایی، نجات‌غریق دریایی، غواصی، سه‌گانه دریایی، اسکی روی آب، جت اسکی، قایقرانی بادبانی، شنای کاربردی، ملوانی و مهارتهای دریایی آبی-خاکی ازجمله رشته هایی است که در قالب باشگاه دریایی ظرفیت سازی و فعال می‌شود.

وی با بیان این‌که کارهای مقدماتی برای تشکیل کمیته استعدادیابی و محل فعالیت باشگاه در حال پیگیری است، گفت: همچنین دوره مربیگری قایقرانی با تنوع رشته‌ای در آینده نزدیک نیز توسط واحد تربیت‌بدنی ندسا برگزار خواهد شد.

زوار دراین باره نیز گفت: پنجگانه دریایی که تمام مؤلفه‌های آمادگی جسمانی که در زمینه مهارتی و ارتقای قوای جسمانی را در بر دارد، یکی از اولویت‌هایی است که در دستور کار باشگاه دریایی قرار می‌گیرد.

 

 

 

    نظرات