تولید آب سردکن‌های صنعتی با کیفیت در ایران

تولید آب سردکن‌های صنعتی با کیفیت در ایران

http://www.bananews.irیک تولید کننده آب سردکن صنعتی در شهرک صنعتی عباس آباد گفت: شرکت دانفوس دانمارک علاقه‌مند به سرمایه گذاری در ایران است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) زین العابدین ناظری در گفت‌و‌گو با ایسنا اظهار کرد: شرکت دانفوس با بررسی هایی که در بازار ایران انجام داده، با وجود علاقه بسیار برای سرمایه گذاری در ایران به نتیجه رسید تا کارخانه تولید کمپرسور را راه اندازی نکند.

وی تصریح کرد: نتیجه بررسی ها بدین صورت بود که حجم تولید این شرکت در یک هفته جوابگوی نیاز چند سال بازار ایران بود و این شرکت نمی توانست برنامه ریزی بلند مدت انجام دهد.

او بیان کرد: کمپرسورهای مصرفی در داخل آب سردکن بسیار قوی و جوابگوی مصرف چندساعته با مصرف پایین است. به طور مثال می توان به کمپرسورهای یک سوم، یک دوم و سه چهارم اشاره کرد که در حال حاضر به صورت وارداتی با قیمت بسیار بالا در کشور وجود دارند.

 

ناظری ادامه داد: کمپرسور از کشورهای تایلند، ژاپن، دانمارک و چین وارد می شود که اصلی ترین محصول برای کشور دانمارک و بی کیفیت ترین محصول برای کشور چین است. در این میان محصول کشور تایلند از تکنولوژی آمریکا استفاده می‌کند که کیفیت وکارایی بسیار خوبی دارد و حدود ۱۵۰هزار تومان ارزان تر از محصول اصلی (دانمارک) است.

وی خاطرنشان کرد: چند سال پیش کارخانه ای با نام پارس کمپرسور در شهر شیراز با تکنولوژی روز ایتالیا و دستگاه های وارداتی از کشور ایتالیا راه اندازی شد و بعد از گذشت چند سری تولید، کارخانه به دلیل نامعلومی تعطیل شد. این تنها کارخانه تولید کمپرسور در ایران بود و درحال حاضر هیچ تولید کننده کمپرسوری در ایران وجود ندارد.

این تولیدکننده گفت: بدنه و وان آب سرد کن از استیل ساخته می شود که با وجود تولید شمش استیل در بندرعیاس، ورق استیل وارداتی است. در آب سرد کن باید از استیل استفاده شود و این در حالی است که در محصولات مشابه کشور های دیگر از ورق برنج نیز استفاده می شود.

و در پایان گفت: ایتالیا، هندوستان و ترکیه نیز همانند ایران آب سردکن‌های صنعتی با کیفیت تولید می‌کنند و این کیفیت به دلیل استفاده از فوم پلی اورتان به جای پشم شیشه برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی و خنک ماندن آب داخل منبع و لوله های آب سرد کن است.

 

 

 

    نظرات