آب تهران از بهترین آبهای جهان است

آب تهران از بهترین آبهای جهان است

 

 

 

http://www.bananews.ir/مدیر کنترل کیفی آب شرکت آب و فاضلاب (آبفا) استان تهران گفت: آب شرب تهران از بهترین آب های جهان بوده و درحد استانداردهای سازمان جهانی بهداشت ( WHO ) است.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) احمد مشیریˈ در حاشیه هشتمین نمایشگاه بین المللی آب و تاسیسات آب و فاضلاب در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران ، در جمع خبرنگاران تاکید کرد، آبی که از آب های سطحی تامین شده و به مصرف شهروندان تهرانی می رسد از بهترین آبهای جهان است.

وی با بیان اینکه کیفیت آب تهران حتی از آب برخی از کشورهای اروپایی بالاتر است، افزود: آب مورد استفاده مردم اروپا از رودخانه های عمیقی تامین می شود که قابلیت کشتیرانی دارند و علاوه بر آلودگی ناشی از تردد کشتی ها، پساب فاضلاب شهرها و کارخانجات هم به این رودها می ریزد.

این مقام مسئول تاکید کرد که شرایط آب تهران در حد استانداردهای سازمان جهانی بهداشت و استاندارد ملی ۱۰۵۳ است.

مشیری گفت: در دو سال و نیم اخیر با چرخش آب های سطحی در تهران و تغییر جهت حرکت آب، میزان آب تامین شده از منابع سطحی از ۶۸ به ۸۵ درصد رسیده است و با مرتبط کردن مخازن آب در شمال و جنوب تهران، آب با کیفیت و پایداری به دست شهروندان می رسد.

** آب سد ماملو طی شش ماه آینده به تهران می رسد

مدیر کنترل کیفی آب شرکت آبفای استان تهران با اشاره به تلاش ۱۱ ساله این شرکت برای انتقال آب سد ماملو به تهران ، گفت:در صورت تامین منابع، آب این سد طی شش ماه آینده به تهران می رسد که نقش مهمی در تامین پایدار آب سالم برای شهروندان تهرانی خواهد داشت.

به گفته ی این مقام مسئول تنها ۱۵ درصد از آبی که آبفا در اختیار شهروندان قرار می دهد، از چاه تامین می شود و طی پنج ماه اخیر هم چاه هایی که دارای مشکل بودند، خاموش شدند.

وی با اشاره به فعالیت مجتمع های آبرسانی خصوصی اظهار داشت:در حالی که بهترین آب در مناطق مختلف شهر تهران وجود دارد، اما برخی از شهروندان حاضر به استفاده از این آب نیستند و شرکت ها و مجتمع های خصوصی فعال در این زمینه هم حاضر به همکاری با آبفا نیستند.

مشیری با بیان اینکه وزارت نیرو موظف به تامین آب سالم برای شهروندان است، گفت: در مجتمع های خصوصی که اغلب به صورت هیئت امنایی اداره می شوند با حفر چاه، آب مورد نیاز ساکنین تامین می شود و تاکنون هم شکایت و پیگیری وزارت نیرو و وزارت بهداشت از این مجموعه ها به جایی نرسیده است

وی تصریح کرد: وزارت بهداشت به عنوان متولی سلامت مردم بارها غیر بهداشتی بودن آب مصرفی این مجتمع ها را اعلام کرده، اما هنوز اقدام موثری در این زمینه نشده است.

مشیری با تاکید بر اینکه در شهر تهران و در مناطقی که از آب لوله کشی استفاده می کنند، نیاز به استفاده از آب بسته بندی و دستگاه تصفیه آب نیست ، گفت: شهروندان برای کسب اطلاع و اطمینان از سلامت آب مصرفی خود باید آب خروجی از اولین شیر بعد از کنتور را بررسی کنند که این آب باید زلال و شفاف باشد.

وی تصریح کرد: در غیراین صورت، شهروندان می توانند با شماره ۱۲۲ تماس گرفته و مشکلات آب شرب خود را اعلام کنند.

به گفته ی مشیری ممکن است لوله کشی ساختمان ها غیراستاندارد و یا فرسوده باشد و آبی که در این لوله ها توقف می کند، رنگ زنگار بگیرد که در این زمینه آبفا مقصر نیست ، ضمن اینکه باید مخازن مورد استفاده در ساختمان ها هم شستشو داده شوند.

یادآور می شود؛ هشتمین نمایشگاه بین المللی آب و تاسیسات آب و فاضلاب از هشتم یا ۱۱ دی ماه جاری در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران میزبان علاقمندان است.

در این نمایشگاه ۲۵۵ شرکت داخلی و ۱۵ شرکت خارجی فعال در صنایع اب و فاضلاب حضور دارند.

 

 

 

    نظرات