تحویل واحدهای باقی‌مانده پردیس تا اردیبهشت ۹۲

تحویل واحدهای باقی‌مانده پردیس تا اردیبهشت ۹۲

http://www.bananews.ir/مدیرعامل شهر جدید پردیس اعلام کرد: در پروژه‌ی جدید آغاز شده ۸۰ هزار واحدی شهر جدید پردیس،‌ حدود ۱۲۰ هزار نفر ثبت سامانه شدند که حدود ۷۰ هزار نفر از آن‌ها واجد شرایط مسکن مهر شده و ۴۲ هزار نفر مبلغ مورد نیاز اولیه را واریز کردند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مهدی هدایت گفت: حداکثر زمان تحویل ۱۳هزار واحد باقی‌مانده که از سال ۸۹ ساخت آن آغاز شده، اردیبهشت ماه سال آینده است.

هدایت با اشاره به ساخت فاز یک این شهر با ظرفیت ۱۳هزار واحد افزود: سال گذشته ۴۰۰۰ واحد توسط ریاست جمهوری افتتاح شد و پس از آن با دستور ایشان ۸۰ هزار واحد دیگر نیز در دستور کار قرار گرفت و سه پروژه جهت ساخت انتخاب شد.

وی با اشاره به وضعیت سه پروژه در دست ساخت این شهر گفت: پروژه ۳۵ هزار واحدی دره بهشت با معماری ایرانی - اسلامی و فناوری‌های نوین، پروژه ۱۰هزار واحدی انجمن انبوه‌سازان در فاز پنج و پروژه ۳۵ هزار واحدی دره‌آرا در حال ساخت است.

تقاضای بیشتر برای مسکن مهر پردیس

مدیرعامل شهر جدید پردیس با اشاره به افزایش تقاضا در شهر جدید پردیس بیان کرد: این شهر به عنوان نزدیک‌ترین شهر به ناحیه شهری تهران با آب و هوای مناسب، قرار گرفتن در مسیر تهران - شمال و همچنین راه‌اندازی آزاد راه تهران - پردیس با استقبال و تقاضای بیش‌تری روبه‌رو است.

به گفته هدایت تا شهریورماه سال آینده، متقاضیانی که در پروژه ۸۰ هزار واحدی ثبت‌نام کرده و واجد شرایط شدند و تا موعد مقرر مبلغ خود را واریز کردند،‌ واحدهای خود را تحویل می‌گیرند چراکه مسکن مهر یک بخش تسهیلات مالی است و بخش دیگر آورده متقاضی است.

 

تصفیه‌خانه شهر پردیس آماده افتتاح

وی افزود: تصفیه‌خانه شهر جدید پردیس با ظرفیت ۶۰۰ لیتر در ثانیه با هزینه ۱۴ میلیارد تومان آماده و در مرحله افتتاح است. بر اساس آخرین سفر وزیر راه و شهرسازی، مجوز تکمیل تصفیه‌خانه به لحاظ پروژه‌ای داده شده و امیدواریم تا شهریورماه سال آینده این تصفیه‌خانه با ظرفیت نهایی یک مترمکعب با هزار لیتر در ثانیه تکمیل شود.

ادامه ثبت‌نام‌ها تنها از طریق کارگزاری شهر

مدیرعامل شهر جدید پردیس با اشاره به ثبت‌نام متقاضیانی که از طریق شرکت پست ثبت‌نام کردند و هنوز پیامکی از شرکت عمران دریافت نکرده‌اند گفت: واجدین شرایط مسکن مهر از این پس می‌توانند با مراجعه به کارگزاری شهر جدید پردیس واقع در این شهر نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند چراکه هنوز ظرفیت ثبت‌نام واحدها ادامه دارد.

وی تامین خدمات روبنایی و زیر بنایی این شهر را این‌گونه تشریح کرد که بر اساس برنامه در نظر گرفته شده در کنار کار ساخت پروژه‌های جدید، خدمات روبنایی و زیر بنایی آغاز شده و هدف فراهم شدن امکانات همچون مدارس، مساجد و کلانتری و ... است که اکنون آغاز شده است.

انتقال واحد از یک شهر به شهر دیگر امکان‌پذیر نیست

هدایت در پاسخ به انتقال واحد مسکن مهر از شهری به شهر دیگر گفت: یکی از شرایط ثبت‌نام سکونت پنج سال در تهران است و در غیر این صورت متقاضی قادر به ثبت‌نام نیست اما در صورت ثبت‌نام متقاضی در سامانه مسکن مهر، دیگر پس از ثبت‌نام و واریز مبلغ نمی‌تواند در شهر دیگر واحدی ثبت‌نام یا تحویل گیرد.

حل مشکل اینترنت تا دو ماه آینده

وی حل مشکل اینترنت شهر جدید پردیس را عقد قرارداد با شرکتی خصوصی که از مخابرات مجوز دارد، بیان کرد و گفت: تا دو ماه آینده مشکل پوشش اینترنت واحدها حل می‌شود.

به هیچ پیمانکار پردیسی بدهکار نیستیم

هدایت که در یک برنامه تلویزیونی سخن می‌گفت، با اشاره اینکه هیچ بدهکاری به پیمانکاران مسکن مهر پردیس نداریم گفت: تنها مشکلی که در مسکن مهر پردیس نیست،‌ پرداخت هزینه پیمانکاران است و هیچ پیمانکاری نیست که به او بدهکار باشیم.

مدیرعامل شهر جدید پردیس در پایان گفت: با توجه به ارتقای سیاسی صورت گرفته مبنی بر تبدیل شهر جدید پردیس با شهرهای اطراف با نام شهرستان، حضور و استقرار ادارات مختلف به ویژه ادارات فرهنگی بیشتر احساس می‌شود.

 

 

 

    نظرات