استاندار تهران و مسکن ویژه

استاندار تهران و مسکن ویژه

http://www.bananews.ir/استاندار تهران از آمادگی برای ساخت و سازهای جدید مسکن ویژه در مناطقی از شهر تهران که زمین مناسب در آنها وجود دارد، خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مرتضی تمدن، در گفت‌وگو با ایسنا تاکید کرد: احداث مسکن‌های ویژه تهران به پنج نقطه فعلی محدود نخواهد شد و در هر کجا که زمین و سایت مناسبی را جایابی کنیم، حتما برای مسکن ویژه در آن مکان اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مناطق هدف در اجرای سایت‌های مسکن ویژه، مناطق بافت‌های فرسوده است و اگر همراهی و همکاری شود و شهرداری و شهروندان همکاری لازم را داشته باشند، دولت آماده است در بافت‌های فرسوده نیز مسکن ویژه ایجاد کند. استاندار تهران درباره آخرین وضعیت مسکن ویژه تهران که از ماه‌های پیش احداث آن در چندین نقطه تهران هدفگذاری شده است، گفت: براساس آخرین برنامه ریزی ها، تاکنون، تنها در پنج نقطه از تهران واحدهای مسکن ویژه احداث و به متقاضیان واگذار می‌شود. وی افزود: با توجه به اینکه پیمانکار سایت تهرانسر در انجام تعهدات خود به درستی عمل نکرده، با دستور وزیر مسکن و شهرسازی قرارداد این پیمانکار لغو و با پیمانکار دیگری قرارداد جدید منعقد شده تا با سرعت بیشتری احداث این واحدها دنبال شود. استاندار تهران ادامه داد: عملیات اجرایی حدود ۲۲۰۰ واحد مسکن ویژه در تهرانسر آغاز شده و سه نقطه دیگر نیز مطالعه شده که دو نقطه قطعی شده، اما یک مورد دیگر هنوز نهایی نشده است. وی گفت: شواهد حاکی است قیمت مسکن ویژه ۲۵ تا ۳۰ درصد ارزان‌تر از قیمت متعارف مسکن در شهر تهران است و متناسب با شرایط تقسیط، اقساط ماهانه این واحدها نیز بیشتر از یک میلیون تومان نخواهد بود.

    نظرات