اولتیماتوم نیکزاد نتیجه داد: اضافه‌شدن ۲ پیمانکار به پروژه مسکن ویژه

اولتیماتوم نیکزاد نتیجه داد: اضافه‌شدن ۲ پیمانکار به پروژه مسکن ویژه

http://www.bananews.ir/ وزیر راه و شهرسازی که از عملکرد پیمانکاران مسکن ویژه گلایه داشته و اعلام کرده بود این پروژه طبق قرارهای انجام شده پیش نرفته است؛ طی مهلت ۱۵ روزه خواستار تسریع در روند ساخت شد و اکنون که این مهلت به پایان رسیده قائم مقام وی در استان تهران گفت: طی دو هفته اخیر دو پیمانکار به این پروژه اضافه شد و روند ساخت‌وساز سرعت گرفته است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) با توجه به اینکه پیمانکاران مسکن ویژه ظرفیت کار را طبق زمان مقرر پیش نبرده‌اند علی نیکزاد نیمه دی‌ماه به آنها مهلت ۱۵ روزه داد تا ظرفیت کار را به یک سوم برنامه زمان‌بندی برسانند، در غیر این صورت پیمانکاران جدید جایگزین آنها می‌شوند؛ اکنون پس از گذشت ۱۶ روز از این مهلت مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران اعلام کرد: طی این مدت ساخت‌وساز پروژه مسکن ویژه سرعت گرفته است.

فریبرز واحدی با اشاره به بازدید وزیر راه و شهرسازی از عملکرد مسکن ویژه تهران به ایسنا گفت: پس از بازدید وزیرراه و شهرسازی ازاین پروژه دو پیمانکار به سه پیمانکار قبلی اضافه شدند و در حال حاضر روند ساخت‌وساز سرعت گرفته است.

طبق اعلام مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران روند ساخت‌وساز مسکن ویژه به برنامه زمان‌بندی نزدیک شده است.

علی نیکزاد با حضور در تهرانسر و بازدید از پروژه مسکن ویژه خواستار تسریع در ساخت آن شده و تاکید کرده بود که روند پیشرفت پروژه را با دقت رصد خواهد کرد.

وی طی جلسه‌ای تعداد واحد‌های مسکونی مورد قرارداد هر یک از پیمانکاران این پروژه را به دلیل عدم پیشرفت فیزیکی کاهش داد و مقرر شد با پیمانکاران جدید برای واحد‌هایی که ساخت آنها شروع نشده با قیمت مقطوع قرارداد منعقد شود.

براین اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی تنها ‌با احتساب واحد‌های اسکلت‌زده شده در پروژه‌ تهرانسر که نزدیک به ۲۰۰۰ واحد است، این پروژه‌ از پیشرفت خوبی برخوردار است.

انعقاد قرارداد مقطوع برای محوطه سازی، ادامه روند ثبت‌نام متقاضیان مسکن ویژه تهران و سرعت در پایش افراد متقاضی از مواردی بود که نیکزاد بر آن تاکید کرده است.

همچنین روز گذشته مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران به ایسنا اعلام کرد: اسامی متقاضیان واجد شرایط مسکن ویژه تهران هفته آینده با ارسال پیامکی از سوی این اداره اعلام می‌شود تا قسط دوم خود را واریز کنند و ثبت‌نام‌کنندگانی که واجد شرایط نبوده‌اند نیز مبلغ واریزی اولیه خود (۲۰ میلیون تومان) را دریافت خواهند کرد.  

    نظرات