طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی کشور ابلاغ شد

طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی کشور ابلاغ شد

http://www.bananews.ir/طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی کشور (ICZM) به عنوان سند بالادستی به استانداران استان‌های ساحلی ابلاغ شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر گفت: طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی کشور (ICZM) به عنوان بزرگترین طرح مدیریت یکپارچه سواحل در منطقه که پیش از این توسط سازمان بنادر و دریانوردی با مشارکت ۱۸ نهاد، سازمان و وزارتخانه کشور با هدف برنامه‌ریزی و تلاش در رفع مشکلات مناطق ساحلی تهیه و نتایج آن به تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران رسیده بود، از سوی معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی جهت اجرا و استفاده از نتایج آن به عنوان سند بالادستی به استانداران استان‌های ساحلی ابلاغ شد.

وی افزود: براساس این ابلاغیه مسوولیت آموزش، اولویت‌بندی و مطالعات یکپارچه مناطق ساحلی در استان‌های ساحلی با همکاری ارگان‌های ذیربط به عهده سازمان بنادر و دریانوردی گذاشته شده بود.

طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی ایران (ICZM) بر پایه الزامات ملی و منطقه‌ای کشور فرآیندی تکاملی، پویا و یکپارچه است که تلاش دارد با توجه به ظرفیت‌های اکولوژیکی سواحل و نیازهای بلندمدت توسعه‌ای، منافع متضاد بخش‌های مختلف در سواحل را سازگار کرده و از طریق کاهش تعارضات مابین بهره‌برداران دولتی و خصوصی، شرایط حفظ منابع موجود در سواحل کشور را در راستای توسعه پایدار فراهم می‌کند.

    نظرات