قیمت خودرو ترمز برید

قیمت خودرو ترمز برید

http://www.bananews.irدلالان و واسطه‌های بازار با سوءاستفاده از مصوبه جدید قیمت‌گذاری خودرو قیمت این محصول را به شدت افزایش داده‌اند. در این شرایط برخی از نمایندگی‌های فروش خودروسازان به دلیل رشد غیرواقعی قیمت‌ها از عرضه محصول خودداری می‌کنند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) در حال حاضر در برخی نمایندگی‌های فروش محصولات گروه خودروسازی سایپا، خودروی سایپا ۱۱۱ به قیمت حدود ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان عرضه می‌شوند. این در حالی است که قیمت رسمی این خودرو ۱۱ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان تعیین شده است.

سایپا SL 131 نیز به قیمت حدود ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و SX 131 نیز به قیمت حدود ۱۸ میلیون تومان به فروش می‌رسد. البته قیمت رسمی SL 131 معادل ۱۱ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان و SX 131 نیز ۱۱ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان تعیین شده است.

قیمت تیبا نیز به حدود ۲۲ میلیون تومان رسیده است. البته قیمت رسمی این خودرو ۱۵ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان تعیین شده است. تندر ۹۰ مدل E2 پارس خودرو نیز به قیمت حدود ۳۷ میلیون تومان عرضه می‌شود. البته قیمت رسمی این خودرو ۲۱ میلیون و ۵۰ هزار تومان تعیین شده است.

مگان ۲۰۰۰ با دنده اتوماتیک نیز به قیمت حدود ۷۸ میلیون تومان به فروش می‌رسد. این در حالی است که قیمت رسمی این خودرو ۵۷ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان است. ماکسیما نیز به قیمت حدود ۱۰۸ میلیون تومان عرضه می‌شود. البته قیمت رسمی این خودرو ۸۵ میلیون تومان تعیین شده است.

در گروه محصولات ایران خودرو نیز خودروی پژو ۲۰۶ در نمایندگی‌های فروش موجود نیست. پژو ۲۰۶ صندوق‌دار نیز در مدل V9 آن به قیمت حدود ۵۵ میلیون تومان و مدل V8 نیز حدود ۴۴ میلیون تومان به فروش می‌رسد. البته قیمت رسمی مدل V9 حدود ۲۶ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان و مدل V8 نیز ۲۲ میلیون و ۶۹۰ هزار تومان است.

قیمت تندر ۹۰ ایران خودرو نیز افزایش یافته و در مدل E2 این خودرو به حدود ۳۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است. این در حالی است که قیمت رسمی تندر ۹۰ E2 ایران خودرو ۲۱ میلیون تومان تعیین شده است.

پژو ۴۰۵ نیز به قیمت حدود ۲۵ میلیون تومان عرضه می‌شود. البته قیمت مصوب این خودرو ۱۵ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان است. قیمت پژو پارس سال نیز به حدود ۳۵ میلیون تومان رسیده است. قیمت رسمی این خودرو حدود ۲۳ میلیون تومان تعیین شده است.

قیمت‌های یاد شده مربوط به مدل پایه و تک‌سوز این خودروهاست. با توجه به قطع عرضه از سوی خودروسازان و برخی ضعف‌های نظارتی، این قیمت‌ها در نمایندگی‌های فروش مختلف مقداری متفاوت است.

    نظرات