لزوم تقویت بخش‌های نظارتی و حاکمیتی در پروژه‌های عمرانی و زیرساختی

لزوم تقویت بخش‌های نظارتی و حاکمیتی در پروژه‌های عمرانی و زیرساختی

http://www.bananews.ir/یک نماینده مجلس با تأکید بر لزوم تقویت بخش‌های نظارتی و حاکمیتی در پروژه‌های عمرانی و زیرساختی، گفت: در بخش توسعه زیرساخت‌ها، نباید سرمایه‌گذاری‌های تلف شده در سبد مردم قرار گیرد.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)  غلام‌محمد زارعی در مراسم گرامیداشت ایام دهه فجر در محل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک، ضمن گرامیداشت این ایام، اظهار داشت: در جنگ اقتصادی فعلی، دشمن در حال عقب‌نشینی است و شرایط در حال بازگشت به اداره مطلوب کشور است.
وی اضافه کرد: در این جنگ اقتصادی به علت بهبود شرایط برای صادرات و ترانزیت نفت، موفقیت نزدیک است.
این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۸۰ درصد ترانزیت نفت هم اکنون به وسیله کشتی‌های داخلی انجام می‌شود، اظهار داشت: اگر امروز در فضای سیاسی کشور اتفاقاتی رخ می‌دهد، هیچ خللی به استحکام و پیشرفت نظام وارد نمی‌شود و این بحث‌های سیاسی نشان از شادابی سیاست کشور دارد.
وی تأکید کرد: تا محوریت ولایت فقیه است، هیچ عاملی مانع پیشرفت انقلاب نمی‌شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به عملکرد مطلوب آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک، تصریح کرد: آزمایشگاه مکانیک خاک به عنوان بخشی از حوزه‌های نظارتی وظایف خود را خوب انجام داده است.
زارعی افزود: در بخش توسعه زیرساخت‌ها، نباید سرمایه‌گذاری‌های تلف شده در سبد مردم قرار گیرد.
این نماینده مجلس افزود: برای توسعه منطقی و علمی زیرساخت‌های عمرانی، راهی جز تقویت بخش‌های نظارتی و حاکمیتی وجود ندارد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش بسزای آزمایشگاه در نظارت بر کیفیت پروژه‌های عمرانی، اظهار کرد: باید تلاش شود انگیزه کافی برای اعمال بهتر سیاست‌های نظارتی انجام شود.
وی یادآور شد: مجلس به خلأهای نظارتی توجه داشته و سعی در برطرف کردن آن دارد.
زارعی در مورد حاکمی شدن آزمایشگاه و اختصاص بودجه به آن، تصریح کرد: در حال حاضر آزمایشگاه نقش حاکمیتی دارد، اما باید تلاش کنیم که جایگاه حاکمیتی آزمایشگاه ۱۰۰ درصد شود.
این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طبیعی است وقتی آزمایشگاه مکانیک خاک حاکمیتی شد باید از بودجه عمومی استفاده کند و از همه ظرفیت‌های اعتباری کشور در حوزه ساختار، حوزه استخدامی و حوزه اعتبارات مورد نیاز تجهیزات و آزمایشگاه، برخوردار شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: پیشنهادی در مورد بودجه آزمایشگاه برای سال آینده مشاهده نکردیم، اما تلاش می‌شود پس از پیشنهاد دولت، اینجانب به عنوان عضوی از مجلس پی‌گیری‌های لازم را داشته باشم.
این نماینده مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: جایگاه آزمایشگاه به سمت حاکمیتی کامل برای اعمال نظارت کامل و دقیق در پروژه‌های عمرانی است.
زارعی تصریح کرد: اگر نظارت‌های آزمایشگاه مکانیک خاک دقیق نباشد، سرمایه‌گذاری در حوزه عمرانی بلااستفاده خواهد شد و هزینه‌ها از بین خواهد رفت.

    نظرات