اختلال در فرایند استخدام مربوط به اختلاف دیدگاه است

اختلال در فرایند استخدام مربوط به اختلاف دیدگاه است

http://www.bananews.irمعاون حقوقی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری اختلاف نظر بین دولت و مراجع نظارتی همچنین بی ثباتی در قوانین را از دلایل اختلال دراجرای فرایند استخدام عنوان کرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) عبدالعلی تاجی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن اشاره به نظر هیات تطبیق مبنی بر اینکه اصلاحیه مهرآفرین برطرف کننده تمام ایرادات ابلاغ شده از سوی مجلس نیست اظهار کرد: هیات تطبیق به تنهایی هیچ اختیاری برای اعلام نظر عمومی در این رابطه را نداشته و تنها زمانی این اصلاحیه مورد بررسی مجدد دولت قرار می گیرد که رییس مجلس آن را ابلاغ کند.

وی با اشاره به اینکه نظر مجلس در رابطه با اصلاحیه مهر آفرین می تواند دو حالت داشته باشد افزود: این طرح یا برطرف کننده ایرادات است و اجرای آن ادامه می یابد و یا اینکه هنوز ایراداتی وجود دارد که با اعلام آن از سوی رییس مجلس و تعامل بین طرفین برطرف خواهد شد.

تاجی در مورد اینکه با وجود ابهام در تایید بخش‌هایی از مصوبه، برخی دستگاه‌های دولتی روند ثبت‌نام و برگزاری آزمون برای جذب نیروها را آغاز کرده‌اند، آیا این امر در ادامه مشکلی را ایجاد نمی کند توضیح داد: در برخی از دستگاهها اجرای فرایند استخدام قبل از اعلام ایرادات از سوی مجلس آغاز شده که طی آن، نشر آگهی انجام و آزمون ها نیز برگزار شده است که ایرادی بر آن وارد نیست.

وی اضافه کرد: اما سازمانهایی که هنوز فرایند استخدامی را شروع نکرده و یا در میانه راه هستند باید منتظر بمانند تا نتیجه بررسی و اصلاحات اعلام شود.

معاون حقوقی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری همچنین درمورد اختلال های که در برخی مواقع در فرایند استخدام‌ها رخ داده و یا طبق اعلام قبلی پیش نمی‌رود بیان کرد: اغلب این ایرادات مربوط به دخالت‌ها و ایرادات پی در پی برخی از مراجع نظارتی و نیز بی ثباتی در اجرای قوانین است به عنوان مثال گاهی کاری در جایی شروع می شود اما با نظر دیوان محاسبات براساس وظایف نظارتی که دارد اجرای طرح متوقف و یا با تغییراتی مواجه می شود که در ادامه گلایه متقاضیان را به همراه دارد.

تاجی یادآور شد: اگر در اجرای فرایند استخدام مشکلی ایجاد می شود مربوط به اختلاف دیدگاه بین دولت، مجلس و مراجع نظارتی است.

    نظرات