قیمت مسکن در روزهای پایانی سال/ قیمت آپارتمان‌های زیر ۵۰ متر در پایتخت

قیمت مسکن در روزهای پایانی سال/ قیمت آپارتمان‌های زیر ۵۰ متر در پایتخت

http://www.bananews.irدر روزهای پایان سال ۹۱، قیمتهای مسکن در نقاط مختلف شهر تهران با نرخهای قبلی به فروش می رسد و کاهش قیمت در بازارهای دیگر تاثیر چندانی را در بازار مسکن نگذاشته است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) در روزهای باقیمانده از سال ۹۱ همچنان قیمت آپارتمانهای تهران تغییر چندانی را نداشته است و مالکان ترجیح می دهند با حداکثر قیمت واحدهای خود را به فروش برسانند و باوجود کاهش قیمت در بازارهای دیگر، بازار مسکن با کاهش مواجه نشده است.

در واقع با افزایش قیمتها از پاییز امسال، قدرت خرید متقاضیان بازار مسکن کاهش یافت و حتی بخشی از متقاضیان که پول کمتری داشتند از خرید بازار مسکن حذف شدند و در همان بازار اجاره بها باقی ماندند در صورتی که تا پیش از افزایش قیمت آنها توانایی خرید داشتند.

 

بر همین اساس، به نظر می رسد که قیمت مسکن در مدت اندک باقیمانده تا سال جدید، تغییرات قیمتی چندانی را نداشته باشند و پیش بینی ها به سال آینده و وضعیت سرمایه گذاری در بازارهای دیگر موکول شود.

به همین جهت بخشی از متقاضیان که توانایی خرید بیشتری داشتند ترجیح دادند که با وجود افزایش قیمت ها، واحد مطلوب خود را خریداری کنند اما بخشی دیگر به انتظار سال آینده هستند تا در صورت کاهش قیمت ها وارد بازار خرید شوند.

از سویی دیگر نوسان قیمتها در بازار ارز که تاثیر مستقیمی بر ساختمان سازی دارد می تواند آینده بازار مسکن را در سال آینده با تحولاتی روبرو کند و منجر به کاهش قیمتها شود.

قیمت آپارتمان‌های کمتر از ۵۰ متر در تهران

براساس گزارش میدانی خبرنگار مهر، یک آپارتمان ۴۶ متری با عمر ۱۰ ساله و بدون پارکینگ در منطقه صادقیه به صورت ۲۳۶ میلیون تومان نقد و ۱۴ میلیون تومان وام به فروش می رسد و برای واحدی دیگری با متراژ ۵۰ متر در آیت الله سعیدی متری ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان با ۱۵ میلیون تومان وام تعیین شده است.

واحد ۴۷ متری نوساز در گلبرگ غربی با پارکینگ به قیمت ۱۵۵ میلیون تومان به فروش می رسد و برای ۵۰ متری در بنی هاشم، نوساز قیمت ۲۴۸ میلیون تومان تعیین شده است.

در خیابان شهید مدنی شارق، آپارتمانی نوساز به مساحت ۵۰ متر با پارکینگ به قیمت ۱۷۵ میلیون تومان قیمت گذاری شده است و آپارتمان ۴۹ متری در پونک، ۲۴۹ میلیون تومان به فروش می رسد. همچنین یک واحد ۴۶ متری در تهرانسر یک خوابه با پارکینگ و انباری متری ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

یک دستگاه آپارتمان به مساحت ۴۸ متر و یک خوابه در شهران با پارکینگ و انباری به قیمت ۲۳۰ میلیون تومان به فروش می رسد و برای ۵۰ متری نوساز با انباری در مهرآباد جنوبی متری ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت تعیین شده است.

    نظرات