اتصال بزرگراه صدر به پارک وی از طریق خطوط BRT

اتصال بزرگراه صدر به پارک وی از طریق خطوط BRT

http://www.bananews.ir/معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از راه‌اندازی خطوط اتوبوسرانی تندرو (BRT) در تراز صفر بزرگراه صدر همزمان با بهره‌برداری از این پروژه در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مازیار حسینی با تاکید براینکه سهم حمل و نقل عمومی در اغلب بزرگراه‌های جدید و در دست احداث پیش‌بینی شده است، اظهار کرد: مطالعات مربوط‌ به راه‌اندازی خطوط تندرواتوبوسرانی (BRT) در تراز صفر بزرگراه صدر درحال انجام است و به‌این ترتیب همزمان با بهره‌برداری از این بزرگراه طبقاتی، خط ویژه BRTدر این مسیر آغاز به‌کار می‌کند وبا عبور از بزرگراه صدر به‌سمت بزرگراه‌ مدرس شمال ،در نهایت به چهارراه پارک‌ وی منتهی می‌شود.

به‌اعتقاد وی، دو طبقه شدن بزرگراه صدر و افزایش ظرفیت این محور به‌ معنای اختصاص تمام امکانات جدید به خودروهای شخصی نیست و باتدبیر شهردار تهران ، حمل و نقل عمومی از کلیه معابر جدید پایتخت سهم خواهد داشت.

حسینی با اشاره به‌اینکه در هر دو مسیر رفت و برگشت بزرگراه صدر، یک خط عبوری به اتوبوس‌های تندرو اختصاص خواهد یافت،افزود: حد فاصل بین ستون‌های پل صدر می‌تواند محل مناسبی برای نصب ایستگاه‌های BRT باشد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری خاطر نشان کرد:دسترسی شهروندان به ایستگاه‌هایBRT نیز با پیش‌بینی پل‌های روگذرعابر پیاده در محل ایستگاه فراهم و امکان تردد عابران از دو سوی بزرگراه‌صدر به رفوژ میانی میسر خواهد شد.

وی حجم کارهای عمرانی درحال انجام در بزرگراه‌صدر را بسیار سنگین و قابل ملاحظه دانست‌ و افزود: با طراحی و احداث شبکه جمع‌آوری آبهای سطحی پروژه ، عملاً نقاط دارای مشکل آبگرفتگی پیشین نیز در بزرگراه‌ صدر شناسایی ‌و مشکل این نقاط برطرف خواهد شد.

حسینی افزود: تلاش برآن است تا به‌ تدریج در بزرگراه صدر موجود در هر بخشی که امکان آماده‌سازی و بهسازی دارد، این کار انجام و تکمیل شده و تحویل شهروندان شود. این امر به ‌ویژه دربخش حد فاصل اتصال بزرگراه مدرس تا خیابان شریعتی، خیابان کاوه و تقاطع قیطریه با جدیت در حال پیگیری و انجام است.

    نظرات