اعلام وضعیت اضطراری پیچیده در مناطق زلزله زده سیستان و بلوچستان/اعزام امدادگران سه استان کشور

اعلام وضعیت اضطراری پیچیده در مناطق زلزله زده سیستان و بلوچستان/اعزام امدادگران سه استان کشور

http://www.bananews.ir/قائم مقام سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: طبق گزارش گروه های ارزیاب اولیه، در مناطق زلزله زده شهرستان سراوان استان سیستان و بلوچستان، ˈوضعیت اضطراری پیچیدهˈ اعلام شده است.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ˈاحمدرضا شجیعیˈروز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا همچنین از اعزام امدادگران سه استان کرمان، هرمزگان و خراسان جنوبی به مناطق زلزله زده سراوان خبر داد.

این مقام مسئول در سازمان امداد و نجات اضافه کرد: با دریافت خبر وقوع زمین لرزه در استان سیستان و بلوچستان بلافاصله ضمن تشکیل ستاد بحران در مرکز هدایت عملیات بحران این سازمان، امدادگران جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان به منطقه اعزام شدند.

وی به اعزام گروه های زنده یاب به مناطق زلزله زده اشاره کرد و گفت: گروه های واکنش سریع امدادی، به منظور انجام عملیات جستجو و نجات از زیر آوار با استفاده از تجهیزات زنده یاب بیورادار به منطقه یادشده اعزام شدند.

بنابر اعلام مرکز لرزه نگاری کشوری، ساعت ۱۵ و ۱۴ دقیقه و ۱۷ ثانیه عصر روز سه شنبه زمین لرزه ای به بزرگی ۵٫ ۷ ریشتر در عرض شمالی ۰۴٫ ۲۸ و طول شرقی ۰۳٫ ۶۲ شهرستان سراوان واقع در استان سیستان و بلوچستان را لرزاند.

    نظرات