برنامه‌های نیکزاد برای کنترل اجاره‌خانه

برنامه‌های نیکزاد برای کنترل اجاره‌خانه

http://www.bananews.ir/وزیر راه و شهرسازی برنامه‌های خود برای کنترل بازار مسکن در آستانه فصل جابه‌جایی مسکن تشریح و اعلام کرد: قبل از شروع تابستان ۶۰ هزارواحد مسکن مهر افتتاح می‌کنیم تا با تزریق این واحدها به بازار، اجاره خانه را تنظیم کنیم.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی نیکزاد در حاشیه مراسم بهره‌برداری از سه دستگاه ترن‌ست و ۱۲ واگن مسافری ساخت داخل درباره وضعیت مسکن در کشور با توجه به نزدیک شدن به فصل پایان امتحانات و آغاز جابه‌جایی‌ها گفت: با اتمام امتحانات دانش آموزان تا پایان خرداد ماه افتتاح قابل توجهی از واحدهای آماده ساخت در شهرهای جدید پردیس، پرند و اندیشه و دیگر مناطق اطراف تهران خواهیم داشت.

وی با اشاره به تکمیل ثبت‌نام ۲۵۶۰ واحد مسکن ویژه در تهرانسر گفت: سایت‌های دیگر نیز آماده است و مردم در صورت تمایل ثبت‌نام خواهند کرد.

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: ۶۰ هزار واحد مسکن مهر افتتاح می‌کنیم تا قبل از شروع تابستان این واحدها در تب و تاب بازار مسکن تاثیرگذار باشند.

نیکزاد افزود: شب عید از نظر روانی قیمت مسکن را بالا بردند اما قصد داریم برای تابستان با تزریق واحدهای آماده به بازار، اجاره را تنظیم کنیم.

وی گفت: درحال حاضر ۴۰۰ هزار واحد خالی در تهران داریم. ضمن اینکه شهرداری پروانه ساخت ۴۰۰ هزار واحد دیگر را طی ماه‌های گذشته صادر کرده است و ۴۰۰ واحد آماده افتتاح وجود دارد که تمام این یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در استان تهران می‌تواند بازار مسکن و اجاره و جابه‌جایی‌های تابستان را تحت تاثیر قرار دهد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که دولت و مجلس باید فکری برای خانه‌های مازاد داشته باشند، گفت:‌ همه تلاش ما این است که در سه ماهه تابستان با افتتاح‌های پیش رو، بازار مسکن را کنترل کنیم.

نیکزاد خاطرنشان کرد: در حال حاضر در ۲۰ استان کشور واحدهای مسکن مهر آماده افتتاح هستند که طی سفرهای استانی رییس‌جمهور یا با حضور معاون اول رییس جمهور از هفته آینده افتتاح‌ خواهند شد.

وی افزود:‌ در شهر جدید پرند دو مجموعه ۱۰ هزار واحدی و در شهر جدید پردیس دو مجموعه ۳۰۰۰ واحدی آماده افتتاح داریم.

وزیر راه و شهرسازی درباره فروش واحدهای مسکن مهر پردیس به متقاضیان با پنج میلیون تومان بیشتر از نرخ اعلام شده، گفت: طی بخشنامه‌ای افزایش پنج میلیون تومانی قیمت در برخی واحدها را اعلام کردیم و به جز این، افزایش قیمت دیگری نداریم.

نیکزاد درباره مسکن روستایی نیز گفت: در دولت‌های نهم و دهم ساخت دو میلیون و ۱۶۰ هزار واحد مسکن روستایی آغاز شد که یک میلیون و ۳۶۰ هزار واحد آن افتتاح شده و ۳۰۰ هزار واحد نیمه تمام در حال ساخت است. همچنین ۳۰۰ هزار واحد دیگر به زودی افتتاح می‌شوند.

وی افزود: در بخش مسکن شهری نیز دو میلیون و ۱۵۰ هزار واحد طی دولت نهم ودهم در دستور کار قرار گرفت که یک میلیون و ۲۵۰ هزار واحد آن افتتاح شده است و ساخت یک میلیون و ۵۰ هزار واحد دیگر همچنان ادامه دارد.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر تاثیر نوسان نرخ ارز در افزایش قیمت مصالح ساختمانی و در نتیجه قیمت ساخت و ساز خانه، گفت: در توافق با انبوه سازان تلاش کردیم کمترین افزایش قیمت را روی واحدهای در حال ساخت که باید تحویل داده شوند، اعمال کنیم.

نیکزاد یادآور شد: دولت یازدهم باید کار ساخت مسکن مهر را همچنان ادامه دهد زیرا این از مطالبات عمده مردم است.

    نظرات