آبگیری سدهای ایوشان و مروک استان لرستان با حضور احمدی نژاد

آبگیری سدهای ایوشان و مروک استان لرستان با حضور احمدی نژاد

http://www.bananews.ir/سد ایوشان با ظرفیت ۵۱ میلیون مترمکعب ذخیره‌سازی و سد مروک نیز با ۱۲۰ میلیون مترمکعب ذخیره‌‌سازی آب از طرح‌های مهر ماندگار استان لرستان به شمار می‌رود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) با حضور رییس‌جمهور آبگیری سدهای ایوشان و مروک از جمله طرح‌های عمرانی مهر ماندگار استان لرستان، آغاز شد.

 محمود احمدی‌نژاد در ادامه برنامه‌های سفر یک‌روزه خود به استان لرستان، دستور آغاز عملیات آبگیری دو سد، مروک و ایوشان استان لرستان را صادر کرد.

سد ایوشان با ظرفیت ۵۱ میلیون مترمکعب ذخیره‌سازی و سد مروک نیز با ۱۲۰ میلیون مترمکعب ذخیره‌‌سازی آب از طرح‌های مهر ماندگار استان لرستان به شمار می‌رود برای اجرای این دو طرح عمرانی مهرماندگار حدود دو هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

رییس‌جمهور در جریان این مراسم اقدامات انجام شده در حوزه توسعه شبکه‌های آب کشور را رضایت‌بخش دانست و اظهار داشت: با توجه به اهمیت بخش کشاورزی و حوزه آب در طرح‌های توسعه‌ای دولت، روند اجرای این طرح‌ها در سال جاری در سطح کشور افزایش یافته است.

احمدی‌نژاد همچنین تلاش‌های صادقانه مجریان و دست‌اندرکاران اجرای طرح‌های توسعه منابع آب کشور را قابل تقدیر و ستودنی دانست.

    نظرات