تشکیل کمیته تخصصی نما برای اولین‌بار در تاریخ شهرداری تهران

تشکیل کمیته تخصصی نما برای اولین‌بار در تاریخ شهرداری تهران

http://www.bananews.ir/معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران از تشکیل کمیته تخصصی نما برای نخستین بار در طول تاریخ شهرداری تهران خبر داد و گفت: هم اکنون ضوابط راهبردی برای نمای ساختمان های شهر با انواع کاربری‌ها و منظر شهری تدوین شده و در قالب لایحه‌ای به شورای اسلامی شهر تهران ارسال شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علیرضا جاوید با بیان این مطلب گفت: طی سال‌های گذشته و در تاریخ شهرداری تهران، ضوابط و معیارهای مشخصی برای نمای ساختمان‌ها وجود نداشته است و برای اولین بار در سال ۹۱ کمیته تخصصی نما و منظر شهری برای رسیدگی به این موضوع تشکیل شد.

وی افزود: این کمیته متشکل از اساتید دانشگاهی و متخصصان شهرسازی بود که ضوابط راهبردی را برای نما و منظر شهری تدوین کردند و در قالب لایحه ای توسط معاونت حقوقی و امور مجلس شهرداری تهران به شورای اسلامی شهر تهران ارسال شد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران خاطرنشان کرد: در این ضوابط، تجربیات سال های گذشته در زمینه نمای ساختمانهای تجاری، مسکونی و اداری و کاربری های مختلف و همچنین تجارب علمی و تحقیقاتی و شاخص های مهم در نمای ساختمان ها و مصالح مورد نیاز برای آن در نظر گرفته شده است.

جاوید تصریح کرد: این شاخص ها به صورت چک لیستی و با در نظر گرفتن بایدها و نبایدها تهیه شده است که اولین گام در زمینه تهیه ضوابطی مشخص برای نمای ساختمان ها در سطح شهری است.

 

وی افزود: این لایحه بعد از بررسی در شورای شهر و تصویب چارچوب آن در سال جاری ملاک عمل قرار می‌گیرد و قطعا با اجرای آن به تدریح نقاط ضعف و قوت آن شناسایی شده و بهتر اجرا می‌شود.

معاون شهردار تهران افزود: این ضوابط راهبردی توسط سازمان زیباسازی و فضای سبز در نماسازی و جداره سازی بزرگراه امام علی (ع)، محور دماوند-پیروزی در حال پیگیری برای اجراست و برای کل تهران بعد از تصویب لایحه توسط شورا به صورت ضوابطی مشخص اجرا خواهد شد.

    نظرات