۲۰۰ متقاضی قسط سوم مسکن ویژه را واریز نکردند

۲۰۰ متقاضی قسط سوم مسکن ویژه را واریز نکردند

http://www.bananews.ir/مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه هنوز بیش از ۲۰۰ نفر قسط سوم مسکن ویژه را واریز نکردند، گفت: پیش نویس قرارداد پیش فروش اعیانی به زودی آماده می شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)، صبح امروز سه شنبه طی اعلام اداره کل راه و شهرسازی استان تهران، حدود ۵۰۰ نفر از ثبت نام کنندگان در این سایت حاضر شده و در سه ساعت سئوالات خود را به صورت کتبی و شفاهی با احمد اصغری مهرآبادی قائم مقام وزیر در مسکن مهر و فریبرز واحدی مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران مطرح کردند.

واحدی در ابتدای این مراسم با بیان اینکه با توجه به تغییر و تحولات دولت، نگرانی در مردم بوجود آمده بود که امکان تعطیلی مسکن ویژه وجود دارد، گفت: با پی گیریهای ویژه دولت تدبیر و امید و پایبندی وزارت راه و شهرسازی و مقام عالی وزارت به تعهدات دولت دهم، روند کار مجددا سرعت گرفت اگرچه متاسفانه بعضی از سایتها و خبرگزاریها با درج اخباری متناقض و نادرست بر نگرانیهای مردم افزودند.

وی با بیان اینکه مشکل زمین تهرانسر در حال حاضر مرتفع شده و مراحل عقد قرارداد اعیانی پروژه در دست پی گیری است، افزود: در حال حاضر قرارداد اعیانی آماده است و طی چند روز آینده این اداره کل "پیش نویس قرارداد پیش فروش اعیانی "را بر روی سایت اداره کل راه و شهرسازی استان تهران قرار خواهد داد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران بابیان اینکه واحدها در نیمه اول سال ٩٣ واگذار خواهد شد، انتخاب واحدها را بر اساس الویت بندی و امتیازات کسب شده توسط متقاضیان، اشاره شده در شیوه نامه ثبت نام اعلام کرد.

وی همچنین از تمدید قسط سوم تا پایان شهریور ماه خبر داد و افزود: زمان واریز قسط چهارم نیز از طریق سایت اداره کل راه و شهرسازی استان تهران اعلام خواهد شد اگرچه بیش از ٢٠٠ نفر هنوز قسط سوم را واریز نکرده اند که این افراد در الویت های آخر واگذاری قرار خواهند گرفت.

واحدی از تلاش دولت برای همزمان شدن قرار داد عرصه و اعیان خبر داد و اظهار داشت: اگرچه تعدادی از واحدها هم اکنون در حال طی مراحل پایانی نازک کاری است اما تحویل منوط به پایان مراحل زیرساختی شامل آب و فاضلاب و برق و گاز خواهد بود که هم اکنون ٧٠درصد آب و ۵۵ درصد فاضلاب عملیاتی شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در پاسخ به متقاضیان درباره تفاوت تیپ تونلی یا سازه فلزی گفت: قالب تونلی به دلیل سرعت اجرا و استحکام از تیپ های مطلوب صنعتی سازی در جهان است و این اداره کل با نظارت عالیه خود کیفیت اجرا را به متقاضیان تضمین می کند.

در این مراسم همچنین مهر آبادی مجری ویژه و قائم مقام وزیر در طرح مسکن مهر کشور نیز به سوالات مردم درباره قراردادها و پرداخت قسطهای ۴ و ۵ پاسخ دادند.

    نظرات