پیگیری پرداخت وام مسکن به مبلغ ۶ برابر سپرده

پیگیری پرداخت وام مسکن به مبلغ ۶ برابر سپرده

http://www.bananews.ir/وزیر راه و شهرسازی از راه‌اندازی بازار رهن ثانویه در آینده خبر داد و گفت:‌ از این طریق با پس‌اندازهایی که مردم در طول زمان انجام می‌دهند، منابعی ایجاد می‌شود که با مضرب حدود پنج تا شش به مردم تسهیلات داده خواهد شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)، عباس آخوندی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه مدیر عامل بانک مسکن درباره‌ تامین منابع مالی خرید مسکن از محل پس‌اندازهای خرد خانوار‌ها با توجه به توان خانوارها برای پس‌انداز، اظهار کرد: طی مذاکراتی که با وزیر امور اقتصادی و دارایی داشتیم بنا شده مدلی برای تجهیز سالم منابع در بخش مسکن داشته باشیم.

وی افزود: این‌که بانک مرکزی بخواهد پول پر قدرت به بازار مسکن تزریق کند باعث افزایش نقدینگی و تورم می‌شود و روش سالمی برای تجهیز منابع نیست.

آخوندی ادامه داد: بهترین روش تجهیز منابع که در دنیا تجربه شده ایجاد صندوق‌های پس‌انداز مسکن است و دراین راستا برای این‌که قدرت اقتصادی پس‌انداز‌ها در صندوق‌های پس‌انداز را افزایش دهیم مجبوریم بازار رهن ثانویه را نیز فعال کنیم.

وزیر راه و شهرسازی خاطر نشان کرد:‌ این اصطلاح شاید برای مردم آشنا نباشد اما معنای آن این است که از طریق پس‌اندازهایی که مردم در طول زمان انجام می‌ دهند منابعی ایجاد شود که با مضرب حدود پنج تا شش به مردم تسهیلات داده شود که البته سابقه‌ آن پیش از این در بانک مسکن وجود داشته است اما در صدد هستیم کلیه‌ بانک‌های تجاری بتوانند این کار را انجام دهند.

آخوندی گفت: در پی این اقدام انحصار پرداخت تسهیلات مسکن از بانک مسکن گرفته می‌شود و بانک مسکن می‌تواند منابع خود را پشتوانه‌ صندوق‌های دیگر بانک‌ها قرار دهد تا منابع مجددی برای آنها ایجاد شود و قدرت تسهیلات‌دهی آنها افزایش یابد.

    نظرات