شورای‌شهر «تغییرکاربری» را پیگیری می‌کند

شورای‌شهر «تغییرکاربری» را پیگیری می‌کند

http://www.bananews.ir/اعضای شورای شهر تهران نسبت به روند رو به افزایش تغییر کاربری فضاهای فرهنگی، تاریخی و زمین‌های سبز سطح شهر تهران واکنش نشان دادند.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) کاربری پارک و فضاهای سبز شهر تهران با وجود اجرای طرح تفصیلی جدید از سال گذشته تاکنون با مصوبات موردی کمیسیون ماده پنج شهر تهران به طور مداوم در حال تغییر است. این در حالی است که طبق مصوبه شورای شهر تهران بنا بود در جهت حفظ و توسعه فضای سبز شهر، کاربری پارک‌ها و زمین‌های سبز سطح شهر تا پایان سال ۱۳۹۵ تثبیت شود و تغییر نکند؛ اما برخلاف وجود این مصوبه اهالی مناطق مختلف شهر تهران روزانه با تغییر کاربری فضاهای سبز محله خود و ساخت‌و‌سازهای بلندمرتبه رو به رو می‌شوند.
غلامرضا انصاری عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با تایید تغییر کاربری برخی از فضاهای سبز شهر و تبدیل آنها به برج‌های بلند‌مرتبه به
«دنیای اقتصاد» گفت: همزمان با تشکیل شورای شهر چهارم موارد متعددی از مغایرت میان قوانین و مقررات طرح تفصیلی و پروژه‌های در حال اجرا در سطح شهر دیده شده است. به همین دلیل شورای شهر با اطلاع از موارد مربوط به تغییر کاربری‌های فضاهای سبز و تاریخی و تبدیل آنها به ساخت‌و‌سازهای تجاری و خدماتی، در نظر دارد در اولین فرصت با ارائه طرحی دو فوریتی تضاد بین مصوبات شورا و موارد در حال اجرا را از بین ببرد.
او اضافه کرد: علاوه بر این مشکل آلودگی هوای شهر سبب می‌شود تا برای گسترش فضای سبز و پارک‌های شهر، شورای شهر تهران مخالفت با تغییر کاربری‌های زمین‌های فضای سبز را اکیدا در دستور کار خود قرار دهد.
انصاری تاکید کرد: در چند هفته آینده بنا داریم تا با همکاری کمیسیون معماری و شهرسازی شورا طرحی دو فوریتی با موضوعیت «ممنوعیت تغییر کاربری‌ها » را به صحن شورا بیاوریم.

    نظرات