افزایش آگهی‌های فروش فوری در بازار مسکن/ نرخ آپارتمان‌های زیر ۵۰ متر

افزایش آگهی‌های فروش فوری در بازار مسکن/ نرخ آپارتمان‌های زیر ۵۰ متر

http://www.bananews.ir/رکود کاهشی بازار مسکن موجب شده است که تعداد آگهی‌های مسکن با عنوان فروش فوری و یا پول لازم که خریداران را ترغیب به خرید با قیمت ارزان تر می کند، افزایش پیدا کند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)، وضعیت بازار مسکن در آخرین روزهای مهرماه تغییر چندانی نسبت به ماه گذشته نداشته و بازار معاملات مسکن همچنان در رکود کاهشی به سر می برد.

اما رکود بازار مسکن یک مزیت برای خریدارانی به شمار می رود که به دنبال یافتن خانه هایی ارزان قیمت از صاحبان پول لازم هستند، در واقع در میان آگهی ها آپارتمان‌های زیادی یافت می شوند که مالکان با عنوان "فروش فوری" و یا "پول لازم" خریداران را ترغیب به خرید می کنند.

براساس این گزارش، رکود بازار و کاهش شدید خرید و فروش مسکن که از اواسط تابستان شروع شده است، تعداد زیادی از مالکان را با مشکل مواجه کرده و آنها حاضرند برای فروش سریع آپارتمان های خود، قیمت‌ها را بشکنند، این در حالی است که در خردادماه امسال که افزایش قیمت‌ها به اوج خود رسیده بود، مالکان یا حاضر به فروش نبودند و یا اینکه نرخ‌های نجومی برای ملک خود تعیین می کردند.

از سوی دیگر کاهش ارزش افزوده آپارتمان، خرید و فروش ملک کلنگی را هم با رکود زیادی مواجه کرده است و بسازبفروش ها فعلا اقدام به خرید ملک کلنگی نمی کنند و تنها به دنبال فروش آپارتمان های نوساز خود هستند.

بنابراین شرایط فعلی به نفع خریدارانی است که در جریان افزایش یکباره قیمت ها از زمستان سال گذشته، قادر به خرید آپارتمان نبودند و پول کافی برای خرید نداشتند.

نرخ آپارتمان های زیر ۵۰ متر در تهران

براساس گزارش میدانی خبرنگار مهر، واحدی ۴۴ متری با پارکینگ در ستاری شمال ۲۰۲ میلیون تومان به فروش می رسد و واحدی دیگر در چهارراه لشگر غفاری به مساحت ۴۴ متر با پارکینگ و انباری متری ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است که البته ۱۵ میلیون تومان هم برای پارکینگ بنابه درخواست خریدار دریافت می شود.

در خیابان جیحون تیموری واحدی ۴۲ متری با ۱۰ میلیون تومان وام، ۱۷ میلیون تومان رهن و ۵۳ میلیون تومان نقد به فروش می رسد و در شهران آپارتمانی نوساز به مساحت ۴۵ مترمربع متری ۴ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

در مدنی شمالی واحدی ۴۲ مرتی و نوساز با شرایط ۲۵ میلیون تومان وام، ۲۵ میلیون تومان رهن و ۸۰ میلیون تومان نقد به فروش می رسد و برای واحدی ۴۵ متری در پونک بهار، با عمر ۴ ساله ۲۳۸ میلیون تومان نرخ تعیین شده است.

در خیابان نامجو سلمان فارسی واحدی ۴۳ متری با شرایط ۱۰۶ میلیون تومان نقد و ۱۸ میلیون تومان وام بانکی به فروش می رسد و در اکباباتان آپارتمانی به مساحت ۴۴ متر با پارکینگ وانباری ۲۲۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

در سبلان شمالی یک دستگاه آپارتمان ۴۲ متری تکواحدی با نرخ ۱۲۵ میلیون تومان به فروش می رسد و آپارتمان دیگری در خیابان پیامبر گلدشت به مساحت ۴۵ متر مربع و نوساز متری ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قیمت دارد.

در بلوار فردوس بهار شمالی هم واحدی ۴۲ متری و یک خوابه با پارکینگ و انباری و عمر ۱۴ ساله ۱۷۷ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است و در خیابان ابوذر بهشتی برای واحدی ۴۱٫۵ متری و نوساز با انباری باید ۱۸۴ میلیون تومان پرداخت شود.

    نظرات