اقتصاد مقاومتی به معنای انزوا نیست/ سدهایی ساختیم که آبی پشت آنها نیست

http://www.bananews.ir/رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان ساخت سدهایی در گذشته بدون مطالعات کافی و اینکه فکری برای منابع آبی مورد نیاز آنها شده باشد، گفت: اقتصاد مقاومتی به معنای انزوا نیست.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمد نهاوندیان صبح امروز در مراسم افتتاح نمایشگاه بین المللی آب و برق با بیان اینکه امروز به جای توقف یا حسرت گذشته باید به آینده ای بلند نظر کنیم و به جای لحظه پردازی ها، برنامه ریزی های بلند مدت را در دستور کار قرار دهیم، گفت: سرمایه گذاری جدید باید در کشور طراحی و اجرا شود و ظرفیت ها را بالفعل کنیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور اظهار داشت: درست است هم اکنون دشواریهای اقتصادی داریم ولی نگاهی به پتانسیل های ایران می گوید یک ایران همراه با رشد پایدار و توسعه مستمر می تواند در دسترس ما و نسل آینده قرار بگیرد و صنعت آب و برق در افق اقتصاد ایران به روشنی می تواند ثابت کند کشور نقش آفرین منطقه و اقتصاد آینده جهان خواهد بود.

وی افزود: همچنین ایران می تواند به عنوان قطب تولید برق منطقه باشد و در حال حاضر تعداد زیادی از همسایگان با همکاری در تولید، انتقال و مصرف برق علاقه مند به همکاری با ایران هستند و کشور با داشتن بزرگترین ذخایر انرژی در دنیا می تواند فرصت های شغلی فراوانی ایجاد کند.

رئیس دفتر رئیس جمهور بیان داشت: مسائل مربوط به انرژی جهانی و منطقه ای است و نباید در مرزهای ملی محدود شود و این تفکر می تواند بیشترین همکاری بین المللی را ایجاد کند.

نهاوندیان ادامه داد: در گذشته بر روی برخی پروژه ها بدون ملاحظات تکمیلی و مطالعات کامل هزینه هایی شده و سدهایی ساختیم بدون اینکه فکری برای آب آنها کرده باشیم.

وی خاطر نشان کرد: هم اکنون در صنعت آب و برق با مشکل افت و ضایعات بالا مواجه هستیم و باید افزایش بازده را در اولویت کاری قرار دهیم و در این زمینه تقویت بخش خصوصی می تواند تاثیرگذار باشد.

نهاوندیان با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید برای فعالیت تشکل های بخش خصوصی مصمم است و از آنها حمایت خواهد کرد چون از این طریق اقتصاد کشور تقویت می شود، افزود: اقتصاد مقاومتی به معنای انزوا نیست بلکه رشد درون زا با نگاه به بیرون را مد نظر قرار می دهد.

رئیس دفتر رئیس جمهور اظهار داشت: در این قالب تولید ملی می تواند به سطحی برسد که در رقابتهای بین المللی بازارگشایی شود و سیاست خارجی تعاملی سازنده در دستور کار قرار گیرد.

وی تحرکات اخیر دیپلماتیک کشور به دنبال حماسه سیاسی ۲۴ خرداد امسال را زمینه ساز فضایی برای رویکرد جدید ایران برشمرد و گفت: برای آزاد شدن از اتکای به نفت باید در بخش صادرات و واردات ارتباطات جدیدی را شکل بدهیم.

    نظرات