تقاضای۴۷۰۰ دانشجو برای بورس سال۹۰؛ امروز مهلت تائید دانشگاه‌ها تمام می‌شود

تقاضای۴۷۰۰ دانشجو برای بورس سال۹۰؛ امروز مهلت تائید دانشگاه‌ها تمام می‌شود

www.Bananews.irمدیرکل بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم با اشاره به ثبت‌نام۴۷۰۰ دانشجو برای بورس خارج سال ۹۰ گفت: زمان تائید افراد ثبت‌نام شده از سوی دانشگاه‌ها و دستگاه‌های متقاضی، امروز دوشنبه ۱۵ آذر ماه به پایان می‌رسد.

حسن مسلمی نائینی مدیرکل بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه اکنون تمام مراحل درخواست بورس دکترا سال ۹۰ به صورت اتوماسیون انجام می‌شود، اظهار داشت: در این روش داوطلب ثبت‌نام می‌کند و مدارک اسکن شده خود را ارسال می‌کند، ضمن اینکه طی این مراحل نام یک دانشگاه و یا دستگاه را هم به عنوان معرف خود ارائه خواهد کرد.

وی افزود: دانشگاه‌ها نیز امکان ورود به این سیستم را دارند و می‌توانند لیست تقاضاها را با سوابق متقاضیان بررسی کنند، در این شرایط هر دانشگاه می‌تواند نفرات مدنظر خود را بر اساس رشته‌های اولویت‌دار کشور انتخاب و تایید کند.

مدیرکل بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم با بیان اینکه افراد تایید شده در لیست وزارت علوم قرار می‌گیرند، گفت: در این مرحله وزارت علوم هم وضعیت نفرات تائید شده و هم دانشگاه‌های آنها را بررسی می‌کند تا این افراد بتوانند مراحل بعدی را پیگیری کنند.

مسلمی در همین زمینه اضافه کرد: داوطلبین قبل از اعزام به خارج از کشور، محل خدمت بعد از تحصیل خود را هم مشخص می‌کنند که در این زمینه رشته‌های مورد نیاز دانشگاه‌های کشور نیز در اولویت خواهند بود.

وی در پایان با بیان اینکه تاکنون ۴۷۰۰ نفر در این مرحله ثبت‌نام کرده‌اند، یادآور شد: زمان تائید افراد ثبت‌نام شده در این مرکز از سوی دانشگاه‌ها و دستگاه‌های متقاضی، امروز دوشنبه ۱۵ آذر ماه به پایان می‌رسد.

منبع:خبرگزاری فارس

    نظرات