هوای سرد تا صبح سه شنبه در تهران

هوای سرد تا صبح سه شنبه در تهران

www.bananews.irمدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: بارندگی در پایتخت از امروز تا سه شنبه ادامه‌دار خواهد داشت.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) عبدالرضا امیدوار شهری، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در گفت‌و‌گو با تسنیم، در خصوص آخرین وضعیت هوای کشور اظهار داشت: براساس آخرین وضعیت هواشناسی امروز فعالیت سامانه بارشی همچنان در مناطق شمال غرب، غرب، جنوب غرب و دامنه‌های زاگرس و به تدریج دامنه‌های جنوبی البرز خواهد بود که پیامد آن افزایش ابر، وزش باد و کاهش دما و بارش باران و در نواحی مرتفع و سردسیر به صورت برف است.

وی ادامه داد: با نفوذ هوای سرد از سمت شمال به سواحل دریای خزر پیش بینی می‌شود که امروز باران و برف و کاهش دما در سواحل جنوبی دریای خزر روی دهد. امروز بارش‌ها در سواحل غربی و مرکزی دریای خزر و دامنه‌های زاگرس شدت بیشتری خواهد گرفت و دریای خزر مواج است.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی بیان کرد: فردا سامانه بارشی در سواحل مرکزی و شرقی خزر، دامنه‌های شمالی البرز، شمال شرق و برخی مناطق شرق کشور فعال بوده و به تدریج از اواخر وقت فردا از مرزهای شرقی کشور خارج می‌شود و در دو روز آینده خلیج فارس مواج است.

وی افزود: از چهارشنبه شب با ورورد یک سامانه بارشی دیگر به غرب کشور بارش‌ها مجدد در استان‌های غربی و جنوب غربی آغاز می‌شود و تا اواسط هفته آینده این سامانه بر روی نیمه غربی کشور فعال است.

امیدوارشهری خاطرنشان کرد: بارندگی در پایتخت نیز از امروز تا فردا ادامه‌دار خواهد بود و کاهش دما برای فردا صبح به ۳ درجه سانتی‌ساگراد خواهد رسید و هوایی سرد را به خصوص در منطقه مهرآباد تجربه خواهیم کرد؛ همچنین در ارتفاعات شاهد بارش برف خواهیم بود.

    نظرات