پروژه متوقف شده مسکن‌مهر در استان زنجان وجود ندارد

پروژه متوقف شده مسکن‌مهر در استان زنجان وجود ندارد

http://www.bananews.ir/مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: هیچ پروژه مسکن‌مهر که به صورت صد در صد متوقف شده باشد در استان وجود ندارد و همه پروژه‌ها همچنان در حال انجام هستند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)"حافظ باباپور" در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: هر چند به علت تغییر قیمت مصالح، همکاری نکردن بانک و همچنین تغییراتی که در دولت به وجود آمده، برخی پروژه‌ها با سرعت کمتری فعالیت می‌کنند، ولی همه پروژه‌ها همچنان در حال انجام است.

وی افزود: در حدود ۷۷ هزار واحد مسکن‌مهر شهری و روستایی در استان زنجان، پیش‌بینی و تعهد شده بود که از این تعداد ۳۶ هزار واحد، شهری بوده است. از این تعداد واحدهای مسکن‌مهر شهری، ۳۱ هزار واحد در شهرهای بیش از ۲۵ هزار نفر در زنجان، ابهر، خرم‌دره و قیدار ساخته شدند. ۵۰۰۰ واحد مسکن‌مهر شهری نیز در شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر احداث شدند و علاوه بر آن ۴۱ هزار واحد مسکن‌مهر روستایی در استان ساخته شده است.

این مسوول تاکید کرد: تاکنون ۶۶ هزار واحد مسکن شهری و روستایی، احداث و به متقاضیان واگذار شده و ۱۱ هزار واحد نیز در مراحل پایانی ساخت و ساز است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه پروژه‌های در دست اجرا تا ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، گفت: با توجه به اینکه در فصل سرما هستیم، عملیات اجرای این پروژه‌ها به علت شرایط جوی با کندی روبه‌رو شده که طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته تا پایان سال آینده، همه این واحدها، اتمام و به بهره‌برداری می‌رسند.

این مسوول با اشاره به پروژه رضوان زنجان تصریح کرد: پروژه ۲۲۴۴ واحدی رضوان به اتمام رسیده و به زودی و با حضور مقامات کشوری افتتاح خواهد شد.

باباپور درباره تعداد متقاضیان مسکن‌مهر در استان، تاکید کرد: تا دی‌ماه سال گذشته ۱۱ هزار نفر ثبت‌نام کننده جدید در این طرح در استان بودند که از این تعداد ۲۰۰۰ نفر تا ۷ میلیون تومان واریزی داشتند. این ۲۰۰۰ نفر در قالب مسکن‌مهر گروهی، ساماندهی و به بانک معرفی شدند که طبق اعلام بانک تاکنون پرونده ۱۳۰۰ نفر از این افراد تکمیل شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه وظیفه این سازمان، تهیه زمین مورد نیاز این طرح بود، یک زمین ۷۳ هکتاری تحت عنوان مهرشهر به محدوده قانونی شهر اضافه شد که پیش‌بینی ساخت ۸۵۰۰ واحد در آن شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان تاکید کرد: سایت مهرشهر تا ۴۵ درصد آماده‌سازی شده و افراد می‌توانند برای دریافت قطعات خود مراجعه کنند.

    نظرات