«مهر» یا «اجتماعی» مهم نیست، مهم تامین مسکن برای مردم است

«مهر» یا «اجتماعی» مهم نیست، مهم تامین مسکن برای مردم است

http://www.bananews.ir/عضو کمیسیون عمران مجلس از طرح مسکن مهر در کنار همه نقاط ضعف آن به عنوان یک طرح موفق در تامین مسکن مورد نیاز مردم یاد کرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمد ابراهیم محبی در گفت وگو با ایسنا تامین مسکن برای اقشار آسیب پذیر و نیز زوج های جوان را بر اساس قانون اساسی برعهده دولت دانست و خاطر نشان کرد: در این زمینه تخصصی‌ترین مجموعه دولت وزارت راه و شهرسازی است که مکلف به تامین مسکن برای مردم می باشد.

وی با بیان اینکه هر یک از دولت‌های روی کار آمده همواره برنامه‌هایی را برای تامین مسکن مردم داشته‌اند، یادآور شد: مسکن مهر توفیقی در دولت نهم و دهم بود و در مجموع با وجود نقاط ضعف آن مانند جانمایی نادرست برخی پروژه‌ها، می توان از آن به عنوان یک طرح موفق یاد کرد.

نماینده سنقروکلیایی تاکید کرد: دولت یازدهم به منظور تامین مسکن باید نگاه و ارزیابی مجددی بر روی طرح مسکن مهر داشته و نقاط ضعف این پروژه‌ها را در برنامه‌های مسکن خود مرتفع کند.

این نماینده مجلس معتقد است عنوان طرح تامین مسکن مهم نیست و اینکه نام طرح تامین مسکن "مهر" باشد یا "اجتماعی" اهمیتی ندارد و باید تنها به درست اجرا کردن آن توجه شود.

محبی خاطر نشان کرد: دولت باید برنامه ریزی تامین مسکن را برای تمامی گروه های هدف جامعه در نظر بگیرد و با برنامه ریزی و رفع نواقص پروژه‌های قبلی در جهت تامین مسکن مردم اقدام کند.

وی همچنین بر لزوم تکمیل تمامی پروژه های مسکن مهر تاکید و خاطر نشان کرد: در این پروژه ها پای مردم در میان است و باید تمامی آنها به اتمام برسد، زیرا سرمایه مردم در این پروژه ها خوابیده است.

محبی پیشرفت بسیاری از پروژه های مسکن مهر را نزدیک به ۷۰ تا ۸۰ درصد اعلام کرد و اظهارداشت: تا اتمام آنها کار زیادی باقی نمانده و ضروری است که دولت یازدهم آنها را به اتمام برساند.

به گفته این نماینده مجلس طرح مسکن اجتماعی مطرح شده از سوی دولت یازدهم را نمی توان در حال حاضر مورد نقد و بررسی قرار داد، زیرا فعلا طرح در مرحله نظری بوده و جزئیات بسیار کمی از آن منتشر شده است.

وی با بیان اینکه طرح مسکن اجتماعی برای تامین مسکن اقشار کم درآمد جامعه به صورت اجاره به شرط تملیک می باشد گفت: فعلا در همین حد می توان گفت که طرح بدی نیست.

به گفته محبی، زمان نیاز است تا نواقص و مزایای طرح مسکن "اجتماعی" خود را نشان دهد و تنها با عملی شدن آن می توان نظر معقول و منطقی در خصوص این طرح داد.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه قضاوت درباره طرح مسکن اجتماعی را زود دانست و اظهار داشت: آنچه که مسلم است اینکه دولت مکلف به رفع مشکل مسکن مردم می باشد و مجلس حتما این امر را به عنوان مطالبه جدی مردم از دولتمردان خواهد خواست.

    نظرات