اتمام ساخت روگذر سعدآباد در راه آهن شمال شرق

اتمام ساخت روگذر سعدآباد در راه آهن شمال شرق

http://www.bananews.ir/مدیر کل راه آهن شمال شرق از اتمام عملیات احداث روگذر سعد آباد در راه آهن شمال شرق کشور خبر داد.

به گزارش بنانیوز ؛ امیر حسین تاوپور گفت: علاوه بر طرح‌های عمده و قابل افتتاح برای ایام دهه فجر، در راه آهن شمال‌شرق، عملیات احداث روگذر سعد آبا به اتمام خواهد رسید.

وی با اشاره به ویژگی‌های این پروژه اظهار کرد: حذف گذرگاه همسطح، افزایش ایمنی در ترددهای ریلی و جاده‌ای، کاهش تلفات جانی و مالی در حوادث و افزایش سرعت قطارها از جمله اهداف این پروژه است.

تاوپور ادامه داد: این پروژه با دو پروژه احداث روگذر "برم"و زیرگذر "کارخانه قند شاهرود" در قالب یک قرارداد منعقد شده است که روگذر برم به بهره‌برداری رسیده و در مورد زیرگذر کارخانه قند نیز تنها ساخت سازه آن انجام شده و در مورد تکمیل آن تا کنون کاری صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه برای این سه پروژه جمعا بالغ بر ۳۸ میلیارد و ۴۲۴ میلیون ریال هزینه شده است، افزود: این پروژه‌ها از سال ۸۸ شروع شده و بر اساس قرارداد منعقد شده باید ظرف ۲۴ ماه به بهره برداری می‌رسیدند.

مدیر کل راه آهن شمال‌شرق از افتتاح سه پروژه دیگر در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: "پروژه طراحی و ساخت و نصب سیگنال‌های دروازه‌ای"،"بهسازی و نصب مارکرهای سیستم‌های ارتباطی ایستگاه راه آهن شاهرود تا نقاب" و "عملیات شبه بازسازی ۱۵۰ کیلومتر روسازی خط فرد" پروژه‌هایی هستند که در دهه فجر امسال به بهره برداری می‌رسند.

وی با اشاره به پروژه طراحی و ساخت و نصب سیگنال‌های دروازه‌ای گفت: این پروژه در قالب طرح‌های عمرانی راه آهن در سال ۹۱ تصویب و اعتباری بالغ بر سه میلیارد و ۱۶۰ میلیون ریال برای آن تخصیص یافت.

تاوپور اظهار کرد: این پروژه آذر امسال به پایان رسید و در مجموع در ۱۹ نقطه این اداره کل، این سیگنال‌ها به صورت دروازه‌ای نصب شده و با احتساب سیگنال‌های مجاور ۳۸ سیگنال به روی دروازه انتقال یافته است.

وی ادامه داد: با اجرای این پروژه میزان برخورد مسافر به آن به صفر رسیده و دید لکوموتیورانان تا حد زیادی بالا رفته است.

مدیر کل راه آهن شمال‌شرق با اشاره به طرح بهسازی و نصب مارکرهای سیستم‌های ارتباطی ایستگاه راه آهن شاهرود تا نقاب نیز گفت: این پروژه شامل ساخت و نصب تعداد ۱۵۰۰ عدد پایه علامت نشان دهنده مسیر کابل فیبرنوری از شاهرود تا نقاب است که با هدف تعیین مسیر عبور کابل فیبرنوری به منظور جلوگیری از قطع شدن کابل و ایراد خسارت و قطع ارتباطات سیستم‌های ارتباطی و علائمی راه آهن به بهره برداری می رسد.

مدیر کل راه آهن شمال‌شرق افزود: با توجه به اینکه هنگام کشیدن کابل فیبرنوری در سال‌های گذشته، پایه علامت‌های نشان دهنده مسیر فیبرنوری نصب نشده و این امر باعث ایراد خسارت به کابل و سایر تجهیزات و سرویس‌های ارتباطی شده بود لذا این پروژه با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال تهیه و توسط شرکت رادمان سازان آسیا اجرایی شد.

وی با اشاره به پروژه عملیات شبه بازسازی ۱۵۰ کیلومتر روسازی خط فرد،افزود: این پروژه با هدف تعویض و تفکیک مصالح فرسوده خط ریلی، ارتقای سطح کیفی خطوط ، افزایش پایداری و استقرار خط و افزایش سرعت سیر و کاهش زمان سیر عملیاتی شده است.

    نظرات