ورود سازمان بازرسی به ماجرای قطعی گاز

ورود سازمان بازرسی به ماجرای قطعی گاز

http://www.bananews.ir/عصر روز گذشته ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور به همراه معاون امور اقتصادی و زیر بنایی این سازمان و هیئت همراه ضمن بازدید از دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران با مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره این شرکت دیدار و گفت و گو کردند.
در کشوری که نخستین ذخایر متعارف گازی جهان را دارد، بروز افت فشار و قطعی گاز در بخش خانگی و قطع گاز صنایع برای تأمین گاز بخش خانگی جای تأمل دارد، مسئله ای که رئیس سازمان بازرسی کل کشور را به شرکت ملی گاز ایران کشاند.

به گزارش بنانیوز به نقل از تسنیم، ایران با دارا بودن ۳۳٫۶ تریلیون مترمکعب ذخیره گاز اثبات شده متعارف بزرگترین ذخایر گازی جهان را در اختیار دارد. روسیه که پیش از این در جایگاه نخست قرار داشت اکنون با ۳۲٫۹ تریلیون مترمکعب دارنده دومین ذخایر گازی متعارف جهان شناخته می شود.

کشور روسیه که سرمایی شدیدتر از ایران را در زمستان تجربه می کند، علاوه بر تأمین گاز زمستانه خود با مانور بر روی صادرات گاز عملا قاره اروپا را به خود وابسته کرده اما ایران با شدت گرفتن سرما در هر سال با مشکل در تأمین گاز مواجه می شود.

در سال جاری نیز در میانه زمستان شاهد قطع گاز در برخی استانهای کشور به دلیل افت فشار ناشی از شدت گرفتن مصرف بودیم. در حالی که گاز رسانی به نیروگاهها و صنایع کشور تا حد ممکن محدود شده و حتی گاز جایگاههای CNG و واحدهای پتروشیمی نیز قطع شده بود.

این مسئله سازمان بازرسی کشور را حساس کرد. عصر روز گذشته ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور به همراه معاون امور اقتصادی و زیر بنایی این سازمان و هیئت همراه ضمن بازدید از دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران با مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره این شرکت دیدار و گفت و گو کردند.

حمیدرضا عراقی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در این بازدید، گزارش کاملی از روند گازرسانی در کل کشور ارائه کرد. البته چه خوب و به جا بود مسئولان سازمان بازرسی کل کشور از فعالیت های شرکت ملی نفت ایران به خصوص در میدان مشترک پارس جنوبی که تأخیر در بهره برداری از آن موجب کمبود تولید گاز در مقایسه با حجم مصرف شده است، بازدید می کردند.

    نظرات