اتمام بزرگراه تهران - قائمشهر به تعویق افتاد

اتمام بزرگراه تهران - قائمشهر به تعویق افتاد

http://www.bananews.ir/طبق وعده شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل باید بزرگراه تهران – قائمشهر تا خرداد ۹۳ به بهره‌برداری می‌رسید اما اکنون معاون این شرکت اتمام این مسیر را تا پایان سال ۹۳ اعلام کرده است.

به گزارش بنانیوز ؛ خیرالله خادمی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: حدود ۴۰ کیلومتر از محور تهران - رودهن - بومهن - فیروزکوه - قائمشهر باقی مانده که در تلاش هستیم ۱۵ کیلومتر آن را تا پایان سال جاری زیر بار ترافیک ببریم.

وی افزود: ۲۵ کیلومتر باقی مانده را نیز تا پایان سال ۹۳ به اتمام می‌رسانیم که برای تکمیل این پروژه حدود ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

خادمی ادامه داد: به طور کلی برای کل این پروژه، بودجه‌ای حدود ۱۵۰ میلیارد تومان هزینه می‌شود.

معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل یاد آور شد: محور تهران- رودهن- بومهن- فیروزکوه- قائمشهر یکی از محورهای اصلی اتصال به شمال کشور است که در پنج قطعه در حال انجام است و قسمت‌هایی که به بزرگراه تبدیل نشده در حال اجراست.

وی گفت: اولین قطعه این پروژه، کنارگذر بومهن است که به عنوان گلوگاه ترافیکی محور هراز و محور فیروزکوه مطرح است و اغلب روزهای پرتردد، حجم انبوهی از خودروها در این منطقه پشت ترافیک می‌مانند که با این بزرگراه در این مسیر بهبود خوبی را شاهد خواهیم بود.

به گفته خادمی در قطعه پنجم پروژه به طول چهار کیلومتر به دلیل شرایط توپوگرافی منطقه عموما باید تونل و پل ساخته شود تا نقطه اتصال به قائمشهر تکمیل شود.

    نظرات